بانی پاک : 09125148782 - 09121191202 - 02188754228 - 02188754229

02188754229

ترولی

ترولی ساخت ایران
قابل ارائه در انواع کاربردهای متفاوت اعم از هتلی، بیمارستانی، صنعتی و...
امکان طراحی انواع ترولی (از لحاظ تعداد و نحوه قرارگیری قسمت‌های مختلف)
بانی پاک ماشین ارائه کننده محصولات نظافت صنعتی (اسکرابر ، جاروی صنعتی و ... )
ترولی

ترولی

بدون شک زندگی یا کار در محیطی که در آن بهداشت رعایت نمی‌شود احتمال بروز بیماری را افزایش می‌دهد. پس رعایت نظافت اماکن مختلف از این جهت برای نیروی کار، مشتریان یا هر کسی که به مکانی رفت و آمد دارد اهمیت دارد. دستگاه‌های نظافت صنعتی برای این منظور طراحی و ساخته می‌شوند. اما تمام بخش‌های اماکن مختلف مثل سرویس‌های بهداشتی را نمی‌توان با دستگاه‌های نظافت صنعتی تمیز کرد چرا که برخی دستگاه‌های نظافت صنعتی از برخی مکانها بزرگتر هستند و باید فکر دیگری برای بهداشت این مناطق کرد. در این شرایط استفاده از دستگاه‌های ترولی پیشنهاد می‌شود.

انواع ترولی

برخی فضاها برای نظافت سنتی بزرگ و برای نظافت صنعتی کوچک هستند. راهکار نظافتی این فضاها دستگاه های ترولی هستند. طراحان صنعتی انواع دستگاه ترولی نظافت را متناسب با کاربری و شرایط محیطی متفاوت در چهار نوع با اندازه ها و امکانات استاندار یا منعطف و اختیاری گوناگون طراحی کرده اند. انواع ترولی نظافت شامل ترولی نظافت دستی یا سطل و تی، ترولی چند منظوره، ترولی بیمارستان، ترولی هتل هستند که همگی بدنه مقاوم و مستحکم و یکپارچه و بدون پیچ و مهره دارند. این ویژگی باعث می شود قطعات مختلف آنها به راحتی قابل جدا شدن یا افزودن باشد.

ترولی نظافتی سطل و تی یا ترولی نظافت دستی

ترولی نظافت دستی یا سطل و تی ساده ترین نوع ترولی و بسیار پرکاربرد برای شستشوی سطوح است که به طور گسترده در اماکن مختلف مثل واحدهای تجاری یا مسکونی استفاده می شود. همانطور که از اسمش پیداست تنها یک سطل دارد. در اغلب موارد این سطل بوسیله یک دیواره به دو بخش مجزا برای جدا ماندن آب تمیز از آب کثیف تقسیم می شود. برخی از آنها نیز مجهز به جعبه ابزار نظافتی و کیسه زباله هستند. در مدل های پیشرفته تر، دستگاه دو مخزن جداگانه برای نگهداری آب تمیز و آب کثیف دارد. سیستم آبگیری این ترولی نیز از پرکاربردترین سیستم های آبگیری که به آن رولی یا فشاری می گویند می باشد. کاربر با فشار دادن به تی یا پد دستگاه آب تی را می کشد. این مدل ترولی برای نظافت فضاهای نسبتا کوچک مناسب است و با کاربری آسان خود سرعت و کیفیت عملیات نظافت را افزایش می دهد.

ترولی چند منظوره

در اماکنی که علاوه بر تی، تجهیزات دیگری نیز برای نظافت به صورت دستی مورد نیاز است بهتر است از ترولی چند منظوره استفاده شود. مکان هایی مثل سرویس های بهداشتی، سالن های همایش، راهروها، دفاتر اداری، مجتمع های مسکونی بزرگ و ... . در این این دستگاه مدل پیشرفته ترولی نظافت دستی است که نسبت به آن ابعاد بزرگتر و بخش های بیشتری مثل کشو یا قفسه دارد. یک محفظه برای نگهداری ابزار و مواد شوینده مورد نیاز و یک سطل یا بین به منظور نگهداری زباله های جمع آوری شده نیز دارد. این امکانات، شرایط انجام همزمان انواع مراحل نظافتی مثل جارو کردن و جمع آوری ضایعات، گردگیری و شستشو را ممکن می کند. در صورت امکان این مدل ترولی را به شکل یک محفظه که از همه طرف بسته است می سازند تا آلودگی بصری برای افرادی که در آن محیط رفت و آمد دارند، نداشته باشد. معمولا این مدل از ترولی همراه با ست کامل تی به فروش می رسد. هم چنین هر دو مدل آبگیر پرس از کنار و رولی را دارد. طراحی اروگونومیک و مقاومی دارد و شاسی های بلند آن مجهز به چرخ های با قطر زیاد هستند. قطعات مختلف این دستگاه نیز مانند ترولی دستی قابلیت اتصال یا جدا کردن بدون هیچگونه پیچ و مهره کاری را دارند. مواد اولیه سازنده آن پلی پروپیلن است که قابل بازیافت بوده و در عین حال بسیار مقاوم و باکیفیت و سبک و غیر سمی است.

ترولی بیمارستانی

واضح است که محیط های درمانی حساسیت بالایی در خصوص امور نظافتی دارند. احتمال وجود انواع ویروس، باکتری، عفونت و ... در آنها بسیار بالاست. از طرفی نیاز است که در حد ممکن هر آنچه که می تواند درصد این آلودگی ها را بالا ببرد از محیط دور شده و یا با شستشو از بین برود. برای مثال استفاده از ترول نظافتی دستی در فضاهای بیمارستانی بیش از آنکه پاکیزگی فضا را به همراه داشته باشد می تواند به انتقال آلودگی ها و عفونت از یک بخش به بخش دیگر کمک کند. هم چنین آلودگی صوتی فرآیند نظافت یا ابزارهای مکانیزه نظافت یکی از مواردیست که باعث ایجاد محدودیت برای کاربرد آنها در مراکز درمانی می شود. 
طراحی ترولی های بیمارستانی از جهات مختلف به گونه ای است که مناسب این فضاها باشند. برای مثال ماده اولیه آن از مواد پلاستیکی آنتی باکتریال و با استفاده از تکنولوژی یون نقره و پیریتیون روی است که جرم و آلودگی را به خود جذب نکرده و باعث جابجایی و انتقال آلودگی از یک بخش بیمارستان به بخش دیگر نمیشود. تی این نوع ترولی معمولا از فولاد ضد زنگ ساخته می شود. محفظه ها و سطل های کشویی بزرگ و مناسبی برای حمل و دسترسی آسان به اقلام بهداشتی و نظافتی دارد. امکان حمل ملحفه های کثیف و تمیز را دارد. قلاب یا دسته نگهدارنده ابزار نظافت، ست آنتی باکتریال و نگهدارنده کیسه زباله از دیگر ویژگی های ترولی نظافت بیمارستانی هستند.
به منظور حمل آسان، دستگاه وزن کم و چرخ های لاستیکی روان و بی صدا دارد. به طور کلی طراحی ترولی بیمارستانی با توجه به شرایط خاص بیمارستان ها به گونه ای است که کم صدا باشد برای مثال درب های کشویی آن بدون صدا باز و بسته می شوند. استفاده از این دستگاه در بیمارستان، مراکز درمانی و کیلینیک ها و حتی خانه سالمندان به سرعت و کیفیت نظافت اضافه می کند هم چنین باعث کاهش هزینه های نظافت و صرفه جویی در وقت و انرژی نیروهای خدماتی می شود. 

ترولی هتلی

از این دستگاه برای مصارف خانگی یا هتل‌ها می‌توان استفاده کرد. ترولی هتلی یک سطل بزرگ به عنوان مخزن زباله دارد. تی شوی و آبگیر صنعتی به منظور نظافت کف و یک سینی که در واقع جایگاه ابزارهای نظافت مثل دستمال یا شوینده هاست. این ترولی‌ها بدلیل استفاده همیشگی توسط نیروهای نظافتی هتل‌ها طراحی کاملا اورگونومیک داشته و با محیط زیست نیز سازگار هستند.
 •  از مهمترین ویژگی‌های این ابزار این است که امکان دسترسی سریع به اقلام نظافتی را فراهم می‌کند و نیروهای خدماتی نیاز ندارند که مدام به انبار سر بزنند. وقت و انرژی زیادی صرف این رفت و آمد می‌شود که استفاده از ترولی باعث صرفه جویی در این موارد می‌شود.
 • هم چنین ترولی‌ها اغلب سبک و اغلب چرخ دار بوده و قابلیت حمل به آسانی را دارند. طراحی ترولی هتلی به صورتی است که بتواند انواع شوینده، تجهیزات، مواد شیمیایی و ... را که برای نظافت قسمت‌های مختلف هتل مورد نیاز است حمل کند.
 • به طور کلی توانایی ترولی هتلی در ساماندهی اقلام نظافتی و امکان دسترسی آسان به تجهیزات و شوینده‌های مورد نیازی که ایجاد می‌کند، آن را به یک وسیله خوشایند برای نیروهای خدماتی هتل‌ها تبدیل کرده است.

اجزای ترولی

ترولی در واقع مجموعه ای از قطعات کاربردی نظافت است که کنار یکدیگر گرد آمده اند بنابراین می‌توان بخش‌های مختلفی را به آن اضافه یا از آن کم کرد. ساده ترین نوع ترولی از یک سطل آب و یک تی تشکیل شده و مدل‌های پیشرفته تر آن ابعاد بزرگتر و تجهیزات اضافه تری دارند. برخی از انواع این دستگاه دارای یک لگن بوده و برخی دیگر دو لگن دارند. از یک لگن برای آب تمیز و از لگن دیگر برای آب کثیفی که توسط آبگیر از تی کشیده می شود، استفاه می‌شود. به این لگن سطل آبگیر نیز می‌گویند. 

انواع آبگیر ترولی

آبگیرها در انواع مختلف آرواره ای، پرس از کنار و رولی می توانند در یک ترولی نظافت استفاده شوند. 
 • در اکثر ترولی ها از آبگیر رولی استفاده می شود. این قطعه یک اهرم دارد که توسط کاربر حرکت داده می‌شود و با غلتیدن و فشار آوردن رول بر روی تی آب آن را می‌گیرد. آب جدا شده از تی داخل سطل آبگیر ریخته می شود تا سطح مجددا آلوده نشود. 
 • در آبگیر آرواره‌ای آب تی با اعمال نیرو به اهرم توسط دو دیواره یا همان آرواره و با فشار دادن تی صورت می‌گیرد. 
 • در نوع آبگیر پرس از کنار، یک واحد متحرک و دیواره همزمان بر پد تی فشار آورده و باعث کشیدن آب آن می‌شوند.

ویژگی‌های ترولی نظافت

ترولی نظافتی از بهترین روش‌های مدرن پاکسازی انواع محوطه‌هاست. اقلام و تجهیزات قدیمی‌نظافت، امروزه پاسخگوی بسیاری از نیازمندی‌های نظافتی نیستند. تهیه یک ترولی نظافت علاوه بر اینکه از خستگی مفرط نیروهای خدماتی جلوگیری می‌کند، به کیفیت و سرعت تمیزکاری اماکن گوناگون نیز بهبود می‌بخشد و در بلند مدت باعث صرفه جویی در هزینه‌های نظافتی می‌شود. در اینجا انواع ویژگی‌های این دستگاه ساده و کاربردی را آورده‌ایم: 

 • استفاده از ترولی یا چرخ دستی نظافت به کاهش استهلاک تجهیزات مکانیزه صنعتی کمک می‌کند.
 • استفاده از ترولی باعث سرعت بخشیدن به فرآیند نظافت می‌شود چرا که تجهیزات و اقلام نظافتی را در دسترس نیروی خدماتی قرار می‌دهد.
 • طبقات مختلف روی بدنه ترولی از جنس پلاستیک یا استیل طراحی می‌شود.
 • برخی ترولی‌ها سطل‌های متفاوتی در اطراف خود دارند، روی برخی نیز دستمال تنظیف، تی و خاک انداز قرار می‌گیرد.
 • اگر طراحی مقاوم و منسجمی‌داشته باشد ظرفیت و قابلیت حمل انواع ابزار مورد نیاز نظافت را دارد و امکان دسترسی راحت به کاربر را  نیز می‌دهد.
 • قیمت ترولی به جنس بدنه، شاسی، نوع چرخ و اقلام و وسایلی که روی آن قرار داده می‌شود بستگی دارد
 • مواد شوینده، موپ و تیغه شیشه خشک کن، کیسه زباله، تی خشک کن، انواع سطل، دستمال، جارودستی و خاک انداز و تی از جمله اقلامی‌هستند که بر روی چرخ دستی نظافت یا ترولی قرار می‌گیرند تا دسترسی به آنها برای نیروی خدماتی را تسهیل کنند.
 • بسته به مساحت یک محیط و میزان رفت و آمدی که در آن صورت می‌گیرد مشخص می‌شود که آن محیط به چه تعداد ترولی نیاز دارد.
 • جنس شاسی و بدنه ترولی‌ها غیر از ترولی‌های بیمارستانی، می‌تواند از کروم یا پلاستیک باشد.
مجموعه ویژگی‌های ترولی را می‌توان در انعطاف پذیری، استحکام و مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت، مواد اسیدی و قلیایی، سادگی و کاربر پسند بودن، صرفه جویی در نیروی کار، صرفه جویی در زمان ( انجام همزمان چند عملیات نظافتی مثل غبارگیری و تمیز کردن سطوح، جارو کردن)، وزن سبک و ارگونومیک و تنوع در طراحی  خلاصه کرد.

مزایای استفاده از ترولی 

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که فکر می کنید نظافت فضاهای کوچک به مراتب آسان تر از فضاهای بزرگ است. کافیست شروع به تمیز کردن یک مکان کوچک و متراکم کنید تا متوجه شوید حذف و کنترل آلودگی در این فضا چقدر مشکل است. یک فروشگاه می تواند مثالی از یک مکان کوچک و پرتردد باشد که علیرغم رفت و آمد زیاد مشتریان انتظار دارند در یک محیط تمیز و بهداشتی مشغول به خرید شوند و در غیر این صورت بدون تردید انتخاب مجدد ایشان نخواهیم بود. بستن مکرر فروشگاه به منظور نظافت نیز کار معقولی نیست. پس باید به دنبال راهکار نظافتی مناسب برای چنین شرایطی بود. بسیاری بر این باورند که ترولی نظافتی در چنین شرایطی مناسب ترین راهکار است. چرا که امکان سریع و باکیفیت حذف آلودگی ها را با توجه به تجهیزات خود دارا می باشد.
 • تمای اقلام مورد نیاز برای نظافت از جمله جارو، تی، کیسه زباله، دستمال گردگیر، انوع شوینده، مخزن آب و ... در یک ترولی پیشرفته جای داده شده است. بنابراین نیروی خدماتی تمام لوازم مورد نیاز خود برای تمیزکاری را به شکل سازمان یافته در کنار دست خود دارد و نیازی به رفت و آمدهای مکرر به انبار برای برداشتن یا قرار دادن ابزار مورد نیاز خود ندارد.
 • هم چنین نیروی خدماتی به کمک ترولی می تواند چند عمل نظافتی را به طور همزمان انجام دهد. چرا که تمامی تجهیزات مورد نیاز را یکجا همراه خود دارد. مثل ابزار مورد نیاز برای جمع آوری زباله ها شامل جارو و کیسه زباله، ابزار مورد نیاز برای تی کشی، گردگیری و ... . انجام کار نظافت مکانهای عمومی بدون استفاده از ترولی فارغ از ابعاد و شرایط خاص هر مکان، برای نیروی خدماتی می تواند بسیار پرهزینه و طاقت فرسا باشد. حتی می تواند نیازمند افزایش تعداد نیروی انسانی باشد. 
بنابراین ترولی به صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه مورد نیاز برای فرآیند نظافت کمک می کند.

مقایسه تی شوی و ترولی نظافت

 • تی شوی یا تی خشک کن بصورت تک لگن و دو لگن وجود دارد. نوع تک لگن بیشتر برای فضاهای کوچک استفاده می‌شود. نوع دو لگن برای فضاهای بزرگ کاربرد دارد که یک لگن برای آب تمیز و یک لگن برای آب کثیف استفاده می‌شود. روی هر دولگن یک ابگیر وجود دارد که با استفاده از آن تی را خشک می‌کند. تی شوی‌ها را می‌توانید در منزل و تمام فضاهای عمومی مثل مجتمع‌ها، پارکینگ‌ها، سالن‌های زیبایی و ... استفاده کنید اما ترولی مناسب فضاهای بزرگ مثل بیمارستان‌ها، تالارها، هتل‌ها و ... است.
 • ترولی‌های نظافت علاوه بر تی شوی‌های تک لگن و دو لگن، طبقه‌های مختلفی نیز دارند که در واقع جایگاه انواع اقلام نظافتی مثل تی، جارو، دستمال، مخزن شوینده و ... می‌باشد. بسته به مکانی که از ترولی استفاده می‌شود این طبقات را از جنس پلاستیک یا فلز می‌سازند. هم چنین یک ترولی به سطل زباله جهت جمع آوری ضایعات محیطی نیز مجهز است.

انواع این دستگاه بسیار مفید و کاربردی نظافت را احتمالا در بیمارستان‌ها یا هتل‌ها موقع جمع آوری ملحفه‌ها مشاهده کرده باشید و یا در رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی زمان حمل یا جمع آوری ظروف دیده باشید. کار با این دستگاه بسیار ساده است. هر کاربری با هر میزان توان جسمی می تواند از این دستگاه استفاده کند. بخش‌های مختلف یک ترولی اسمبل یا سر هم بندی شده‌اند بنابراین این قابلیت را دارد که بر حسب نیاز قسمت‌هایی را به آن اضافه یا از آن جدا کنید. انواع ترولی در ابعاد و مدل‌های مختلف طراحی، تولید و عرضه می شوند بنابراین ویژگی‌ها و قیمت‌های متفاوتی دارند. برای اطلاع از قیمت و خرید ترولی نوین پاک می توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
درکنار ترولی میتوانید ازاسکرابر دستی استفاده کنید. 
More

محصولات بدون سرنشین


محصولات با سرنشین


FLTROL

قابل ارائه در انواع کاربردهای متفاوت اعم از هتلی، بیمارستانی، صنعتی و...
قابل ارائه در انواع کاربردهای متفاوت اعم از هتلی، بیمارستانی، صنعتی و...
امکان طراحی انواع ترولی (از لحاظ تعداد و نحوه قرارگیری قسمت‌های مختلف)

لوگو بانی پاک ماشین تهران - خیابان شهید مطهری - خیابان سهروردی شمالی - کوچه تهمتن - پلاک 6 - واحد 20 تلفن : 09125148782 - 09121191202 - 02188754228 - 02188754229 تلفن : 09125148782 - 09121191202
02188754228 - 02188754229
ایمیل : info@banipak.com
footer curve
طراحی و بهینه سازی سایت آرتیت