نوین پاک : 09125148782

پولیشر

پولیشر

محصولات بدون سرنشین


محصولات با سرنشین


FLPOL 160

شستشو و پولیش سطح سنگ، موزاییک، کاشی، سرامیک، پارکت، فرش و موکت
امکان تنظیم زاویه دسته فرمان
برس نرم و زبر و نیز پد مخصوص پولیش

رعایت بهداشت در فضاهای بزرگ به تدابیر خاصی نیاز دارد. نظافت دائم کف یکی از مهمترین بخش‌های رعایت بهداشت در این فضاهاست که مسئولین نظافت آنها با استفاده از انواع دستگاه‌های نظافت صنعتی درصدد انجام آن هستند. بسته به جنس کف و مدت زمان استفاده خط و خش هایی روی آن به وجود می‌آید که با استفاده از ابزارهای نظافت صنعتی مثل اسکرابر به اندازه کافی تمیز و براق نمی‌شود. دستگاه پولیشر برای این منظور طراحی شده است. این دستگاه خط و خش‌های به وجود آمده را از بین می‌برد و باعث افزایش و ماندگاری نظافت کف زمین می‌شود.

پولیشر صنعتی

این دستگه نظات صنعتی در اکثر سطوح سخت و نرم کاربرد دارد اما بیشتر مناسب سطوح سنگی و سرامیکی که به دلیل تردد افراد و تماس با کفش، لاستیک و سایر وسایل دچار خط و خش شده و درخشندگی اولیه خود را از دست می دهند است و در این شرایط کارآمدی خود را به خوبی نشان می دهد. این دستگاه الکتریکی به طور تخصصی برای صیقلی کردن حرفه ای سطوح طراحی، تولید و عرضه می شود. بهتر است ابتدا سطح را توسط زمین شوی صنعتی یا اسکرابر شستشو داده و سپس از پولیشر استفاده شود.
عملیات کف ساب توسط چرخش با دور بالای برس ها یا فرچه ها صورت می گیرد. پولیشرها در حالت معمول مخزن مواد شوینده ندارند اما در صورت نیاز می توانید این مخزن را به آن اضافه کرده و عملیات شستشو را نیز مستقیما توسط پولیشر انجام دهید. یعنی پولیشر می تواند در صورت لزوم کار اسکرابر را نیز انجام دهد. ساختار ایمن و مقاوم پولیشر آن را برای استفاده در فضاهای صنعتی امکان پذیر کرده است.

انواع دستگاه پولیشر

در این قسمت قصد داریم انواع پولیشر را بر حسب دو ویژگی منبع تغذیه و توان موتور تقسیم بندی و معرفی کنیم.

انواع پولیشر بر حسب منبع تغذیه

پولیشر یا کف ساب صنعتی براساس منبع تغذیه را می توان در سه گروه زیر قرار داد:
  • پولیشر برقی- همانطور که از اسمش پیداست منبع تغذیه این کف ساب جریان برق است. در دستگاه‌های پولیشر ایستاده از برق تکفاز استفاده می‌شود اما در دستگاه‌های برنیشر که برس‌ها 1500 دور در دقیقه می چرخند از برق تکفاز AC و یا برق DC (پولیشر باطری دار) استفاده می‌شود.
  • پولیشر شارژی- منبع تغذیه این دستگاه باطری قابل شارژ توسط جریان برق است.
  • پولیشر بادی- منبع تغذیه این دستگاه توسط کمپرسور است.

انواع پولیشر بر حسب قدرت و توان موتور

پولیشر یا کف ساب براساس توان موتور به دو دسته زیر قابل تقسیم است:
  • پولیشر ایستاده یا تک دیسک- از این نوع پولیشر معمولا برای شستشو کف استفاده می‌شود. ساختار ساده ای دارد و برس‌های آن با سرعت حدود 400 دور در دقیقه می چرخد. می توان برس ها را روی سرعت چرخش پایین برای شستشو با آب و محلول شوینده و یا روی سرعت بالا به منظور جلادهی و صیقلی کردن سطوح تنظیم کرد.
  • پولیشر پر سرعت یا برنیشر- معمولا برای جلادهندگی و ساب سنگ استفاده می‌شود. در برنیشرها یا پولیشرهای پرسرعت قطر برس نسبت به حالت تک دیسک بیشتر است و به طور کلی ساختار پیچیده تری دارد. سرعت چرخش برس ها در برنیشر نیز تا 1500 دور در دقیقه نیز می رسد. این دستگاه علاوه بر صیقلی کردن سطوح می تواند کار ترمیم و حفاظت از سطوح سنگی را نیز انجام دهد. شاید دیده باشید که گاهاً پس از شسشتوی مکانیزه یا دستی سطح همچنان کدر باقی می ماند. برنشیر این قدرت را دارد که تمامی شیارهایی که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود را ترمیم کرده و سطح را شفاف و درخشنده کند. این دستگاه در دو نوع برقی و باطری دار طراحی و ساخته می شوند. پولیشر برقی مناسب فضاهای با وسعت کم و پولیشر باطری دار مناسب فضاهای با وسعت زیاد است.

ویژگی‌های پولیشر یا دستگاه کف ساب صنعتی

1. مربوط به کیفیت ساخت

اگر پولیشر صنعتی با قطعات با کیفیت ساخته شود دستگاه بسیار مقاومی بوده و هزینه‌های نگهدای و تعمیرات بسیار کمی خواهد داشت. پولیشر باطری دار یا پولیشر شارژی و پولیشر برقی یا پولیشر کابلی دو نوع از دستگاه‌های کف ساب صنعتی موجود در بازار هستند که بسته به بودجه اختصاص داده شده و نیازمندی‌های محیط باید انتخاب شوند. از مهمترین مولفه‌های تاثیرگذار بر قیمت دستگاه، توان مصرفی آن است. هرچه توان دستگاه بیشتر باشد، مصرف انرژی بیشتری نیز خواهد داشت.
  • ساختار این دستگاه ساده بوده و مشخصه‌های فنی کمی دارد. کف ساب صنعتی با انرژی برق کار می‌کند پس باید از کابل‌های با کیفیت بالا در ساخت آن استفاده کرد چرا که ممکن است مدت طولانی روشن و در حال حرکت باشد. 
  • جنس بدنه را نیز از فلز می‌سازند تا مقاوم و ضد ضربه باشد و در صورت برخورد با اجسام خارجی دچار آسیب نشود. هم‌چنین به منظور جلوگیری از آسیب دیدن می‌توان از رینگ ضربه گیر در اطراف آن استفاده کرد.
  • سرعت گردش برس از مولفه‌های مهم دستگاه پولیشر است. تا 175 دور در دقیقه را سرعت چرخش پایین می‌گویند. البته معمولا آپشن تنظیم و کنترل سرعت در این دستگاه‌ها وجود دارد. 
  • هم‌چنین برس یا پد دستگاه نیز بسته به سطح مد نظر قابلیت تغییر و انتخاب را دارد. دامنه‌ای که دستگاه برای نظافت می‌تواند پوشش دهد به اندازه صفحه پولیش بستگی دارد.
  •  پولیشرها برای توزیع یکنواخت قدرت از سیستم انتقال نیروی چرخ دنده سیاره ای کمک می‌گیرند. با استفاده از این سیستم کنترل دستگاه راحت می‌شود و هم‌چنین ویژگی بارز این سیستم عملکرد بی صدایی است که دارد. این ویژگی آن را مناسب استفاده در محیط‌های بسیاری مانند محیط‌های بیمارستانی و درمانگاهی نیز کرده است.

2. مربوط به کاربری

این دستگاه‌ها طراحی اورگونومیکی داشته و کاربر به راحتی قادر به کار کردن و کنترل کردن آن است. برای مثال دکمه ایمنی برای جلوگیری از تصادفات حین تمیزکاری و یا دسته با قابلیت تنظیم ارتفاع از ویژگی‌های کاربری آن است. معمولا از طول کابل بالایی در پولیشر برقی استفاده می‌شود تا از محدودیت شعاع مورد استفاده آن بکاهند.

3. مربوط به وسعت عملکرد

پهنای شستشوی استاندارد کف ساب صنعتی 43 سانتی متر است. اما دستگاه هایی با پهنای شستشوی بالاتر یا پایین تر نیز تولید و عرضه می‌شوند. تناسب پهنای نظافت با مساحت محیط مد نظر از مهمترین نکاتی است که هنگام خرید پولیشر باید به ان دقت کنید. یک پولیشر با اندازه صفحه بزرگ مناسب فضاهای کوچک نیست و یک پولیشر با اندازه صفحه کوچک در یک محیط بزرگ حجم کار را بسیار زیاد کرده و حتی ممکن است پیش از پایان نظافت، کارایی خود را از دست بدهد.

مزایای استفاده از دستگاه پولیشر صنعتی

کار این دستگاه صیقلی کردن و درخشندگی سطوح است. اما در صورت استفاده مزایای دیگری نیز با خود به همراه دارد که در اینجا قصد داریم به آنها اشاره کنیم.
محیط برای طولانی تری پاکیزه به نظر می رسد
وقتی ناهمواری ها و خط و خش های یک سطح از بین رفته باشد میزان جذب آلودگی آن بسیار کاهش می یابد بنابراین برای مدت طولانی تر تمیز و درخشنده به نظر می آید. نظافت یک سطح صیقلی پولیش شده را می توان با یک برنامه شستشوی ساده و به راحتی برای مثال توسط یک تی مرطوب نیز انجام داد.
آسیب های ناشی از آلودگی یا رطوبت به حداقل می رسند
دستگاه پولیشر صنعتی با از بین بردن ناهمواری های سطح جلوی تجمع آلودگی و رطوبت در قسمتهای ناهموار را می گیرد و به این ترتیب از آسیب دیدن کفپوش بدلیل نفوذ رطوبت یا آلودگی به آن جلوگیری می کند.
از کفپوش ها در برابر خط و خش محافظت می کند
وجود رطوبت در قسمت های ناهموار سطح به این دلیل که احتمال باقی ماندن آن بالاست به مرور و با نفوذ به سطح باعث فرسودگی آن می شود. دستگاه کف ساب صنعتی با از بین بردن این ناهمواری ها نفوذ رطوبت به داخل سطح را تقریبا غیر ممکن می کند. هم چنین مواد جلادهنده که توسط پولیشر به روی کف کشیده می شود تا مدتی از بروز خط و خش جدید جلوگیری می کند.
نظافت مجدد سطوح پولیش شده با زحمت کمتری انجام می شود
زیرا استفاده از پولیشر و مواد جلادهنده سطوح را در برابر جذب آلودگی یا لک شدن مقاوم می کند.
در بلند مدت هزینه های نظافت را کاهش می دهد
وقتی سطوح در برابر جذب آلودگی مقاوم شوند، به مرور هزینه های لازم برای فرآیند نظافت کاهش می یابد. به این صورت که برای مثال نیروی خدماتی ساعات کمتری را صرف شستشو می کند. مواد شوینده کمتری استفاده می شود. از ابزارهای نظافت صنعتی استفاده کمتری می شود که باعث تاخیر در فرآیند استهلاک آنها می شود. این موارد در بلند مدت در کاهش هزینه های نظافت اثرگذار است.
به عنوان مکمل نظافت محیط در کنار پولیشراز اسکرابرمیتوانید استفاده کنید
جهت اطلاع از قیمت و یا مشاوره برای انتخاب بهترین پولیشر مناسب فضای خود با مشاورین ما در مجموعه نوین پاک در تماس باشید.
footer curve
طراحی و بهینه سازی سایت آرتیت