بانی پاک : 09125148782 - 09121191202 - 02188754228 - 02188754229

02188754229

محصولات بدون سرنشین


محصولات با سرنشین


BPVAC 3

دارای سه موتور مکنده با طول عمر و راندمان بالا
مجهز به سیستم میکروفیلترینگ با قابلبت جذب ذرات گرد و غبار
مجهز به سیستم ایمنی قطع کن حرارتی موتور جهت جلوگیری از افزایش دمای احتمالی

BPVAC 1

دارای یک موتور مکنده با طول عمر و راندمان بالا
مجهز به سیستم میکروفیلترینگ با قابلبت جذب ذرات گرد و غبار
مجهز به سیستم ایمنی قطع کن حرارتی موتور جهت جلوگیری از افزایش دمای احتمالی

مکنده نیمه صنعتی

دستگاه های مکنده نوع پیشرفته ای از جارو برقی هستند که به آنها جارو برقی صنعتی یا مکنده صنعتی نیز گفته می شود. مکنده از پرکاربردترین تجهیزات نظافتی است که در فرآیند نظافت محیط هایی بزرگتر از خانه و با متراژ متوسط یا بزرگ مثل برخی کارخانجات، سازمان ها و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه می تواند آلودگی‌هایی اعم از گرد و غبار، ذرات شن، مایعات، ریزگردها و… را به راحتی به درون محفظه خود بکشاند. اصلی‌ترین تفاوت میان جاروبرقی‌ صنعتی و خانگی در تفاوت میان قدرت سامانه مکش، قدرت فیلتراسیون و ظرفیت مخزن آنهاست. 
بسته به نوع نیاز خود می توانید مدل های متفاوت این دستگاه را انتخاب کنید. برای مثال مکنده تک فاز مناسب استفاده در محیط های کوچکتر و با آلودگی کمتر نسبت به محیط های با متراژ بالا و درصد آلودگی بالا مثل برخی کارخانجات است. دقت کنید که مکنده را باید در محیط عاری از رطوبت و مواد خورنده نگهداری کنید تا آسیب نبیند.

ویژگی‌های مکنده نیمه صنعتی

 • با تهیه این دستگاه علاوه بر استفاده بهینه از زمان، در تعداد کارگران و هزینه‌های جانبی نیز صرفه‎جویی می شود.
 • مکنده های نیمه صنعتی حرفه ای سه موتوره با قابلیت مکش همزمان آب و خاک و ابعاد ایده آل است که انتخاب کاملا مناسب برای نظافت محیط در صنایع سبک به شمار می آید.
 • موتور های برخی مکنده های نیمه صنعتی به صورت مجزا قابل روشن و خاموش شدن هستند و بر این اساس کاربر میتواند با در نظر گرفتن شرایط کاری سرعت مکش را تنظیم نماید.
 • در تولید بدنه و شاسی اغلب مکنده های نیمه صنعتی از فولاد دارای ضخامت بالا استفاده شده است و قرارگیری بدنه بر روی چهار چرخ امکان جا به جایی آسان دستگاه را فراهم می کند. 
 • مخزن جارو برقی نیمه صنعتی به سهولت و از طریق گیره های مخصوص تعبیه شده بر روی بدنه، از بدنه اصلی جدا شده و به راحتی در محل مناسب قابل تخلیه است. 
 • مکنده نیمه صنعتی با برخورداری از فیلتر های با قابلیت فیلتراسیون ذرات ریز و مساحت فیلتر وسیع دارای کارایی قابل توجه بوده و از ورود ذرات ریز میکرونی به موتور و پمپ دستگاه و بازگشت آنها به فضای پیرامون به خوبی جلوگیری مینماید.
 • برخی از آنها قابلیت تمیز کردن فیلتر را دارند. این سیستم توسط یک اهرم فعال می شود و با لرزش فیلتر ذرات و گرد و غبار روی فیلتر جدا می شود.
 • نمایش عملکرد فیلتر بر روی دستگاه جاروبرقی نیمه صنعتی؛ این نمایشگر موجب می شود در مورد عملکرد و میزان گرفتگی فیلتر سریعا اطلاع داشته باشید. این ویژگی به جلوگیری از آسیب و سایش غیر ضروری موتور و پمپ سیستم کمک کند.

هنگام خرید مکنده نیمه صنعتی به این نکات توجه کنید

 • حجم کاری مد نظر جهت نظافت، نوع برق مصرفی در دسترس جهت تامین برق دستگاه، نوع مواد مورد نظر جهت جمع آوری
 • برخی از مکنده‌ها، قابلیت جمع‌آوری مایعات را ندارند و برخی دیگر دارند.
 • برخی از مکنده‌های نیمه صنعتی، برای جمع‌آوری گرد و غبار و پودری مناسب‌اند و می‌توانید از آن‌ها برای بسته‌بندی و انتقال این مواد استفاده نمایید.
 • برخی از مکنده‌ها برای جمع‌آوری مواد اشتعال‌زا، مواد و تراشه‌های خطرناک مناسب هستند.
 • قدرت مکش و سیستم فیلتراسیون مکنده بخش مهمی از این دستگاه است که روی عملکرد کلی آن تاثیر پررنگی دارند. هر چه بافت‌های فیلتر ریزتر باشد، ذرات و گرد و غبار بیشتری را می‌توان جمع نمود. 
 • هرچه مخزن دستگاه بزرگتر باشد، به دفعات کمتری برای خالی کردن مخزن آن اقدام می‌کنید. مکنده‌های صنعتی، مخزنی نسبتا بزرگتر از مخزن جاروبرقی‌های خانگی دارند و به دلیل حجم بیشترشان، نیاز به تخلیه کمتری نیز دارند. 
 • این دستگاه با وقفه‌های مداوم کار می‌کند لذا چنانچه قصد استفاده طولانی مدت و پیوسته از دستگاه را دارید، بهتر است نوع صنعتی آن را انتخاب کنید. اگر می توانید پس از هر یک ساعت استفاده، مکنده را خاموش کرده و پس از چند دقیقه به ادامه نظافت بپردازید می توانید از مکنده نیمه صنعتی استفاده کنید.
 • پیشنهاد می کنیم پیش از خرید مشخص کنید که از دستگاه قرار است چه نوع سطح و آلاینده ای را برای شما تمیز کند تا انتخاب دقیق تری داشته باشید. هم چنین وسایل و لوازم جانبی مورد نیاز برای نظافت فضاهای مختلف را همراه با خود دستگاه تهیه کنید.

تفاوت مکنده نیمه صنعتی با مکنده صنعتی

تفاوت این دو در استفاده از موتورهای کلکتوری است. مکنده‌های نیمه صنعتی نمی‌توانند مانند مکنده‌های صنعتی، عملکرد پیوسته داشته باشند و باید در فواصل زمانی مشخص، آن‌ها را خاموش کنید تا اصطلاحا خنک شوند. همچنین، محفظه زباله در مکنده نیمه صنعتی نسبت به مکنده صنعتی کمی کوچکتر است.
 • مکنده‌های نیمه صنعتی، با در اختیار داشتن قدرت موتور و مکش بالانسبت به مکنده‌های خانگی، بهتر از آنها می توانند سطوح مختلف را تمیز نمایند. 
 • برای محیط‌هایی مثل هتل ها، کارواش ها، آزمایشگاه‌های متوسط، سالن‌های ورزشی، راهرو ساختمان‌ها، سالن‌های آرایشی بهداشتی، کارگاه‌های کوچک و ... که نیاز به نظافت دائم دارند و استفاده از جاروبرقی های معمولی پاسخگوی نیازشان نیست این دستگاه ها عملکرد عالی دارند.
 • توانایی مکش مایعاتی مانند آب یا روغن است.

همانطور که در بالا اشاره شد مکنده های صنعتی انواع مختلفی دارند که برحسب نیاز می توان از آنها استفاده کرد. انتخاب مکنده صنعتی مناسب با توجه به ویژگی های مکان موردنظر از لحاظ متراژ، آلودگی و همچنین دیگر فاکتورها صورت می گیرد که در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در نوین پاک در ارتباط باشید.
شما میتوانید در کنارمکنده نیمه صنعتی از اسکرابر برقی استفاده کنید.
لوگو بانی پاک ماشین تهران - خیابان شهید مطهری - خیابان سهروردی شمالی - کوچه تهمتن - پلاک 6 - واحد 20 تلفن : 09125148782 - 09121191202 - 02188754228 - 02188754229 تلفن : 09125148782 - 09121191202
02188754228 - 02188754229
ایمیل : info@banipak.com
footer curve
طراحی و بهینه سازی سایت آرتیت