بانی پاک : 09125148782 - 09121191202 - 02188754228 - 02188754229

02188754229

محصولات بدون سرنشین


SPRINTER

مناسب جهت استفاده در فضاهای کوچک
مناسب جهت استفاده در فضاهای با موانع زیاد
صرفه جویی در مصرف آب

36 QUICK

مناسب جهت استفاده در فضاهای کوچک
مناسب جهت استفاده در فضاهای با موانع زیاد
استفاده از شیر برقی جهت صرفه جویی در مصرف آب

SPEED 45 E

مناسب جهت استفاده در فضاهای کوچک
مناسب جهت استفاده در فضاهای با موانع زیاد
استفاده از شیر برقی جهت صرفه جویی در مصرف آب

DYNAMIC 45

مناسب جهت استفاده در فضاهای پرتردد
استفاده از شیر برقی جهت صرفه جویی در مصرف آب
تیغه های لاستیکی پارابولیک

FREE EVO 50

مناسب جهت استفاده در فضاهای بزرگ
بهره گیری از مخازن پلی اتیلن
تیغه های لاستیکی v – shape
سیستم انتقال نیروی گیربکس در موتور برس

NEXT EVO 66 BTA

مناسب جهت استفاده در فضاهای پرتردد
بهره گیری از مخازن پلی اتیلن
سیستم شمارشگر دیجیتال ساعت کارکرد دستگاه
دو موتور، گیربکس مجزا و نیز سیستم انتقال نیروی گیربکس

محصولات با سرنشین


COMFORT XXS 66 BT

مناسب جهت استفاده در فضاهای بزرگ
بهره گیری از مخازن پلی اتیلن
استفاده از سیستم Detergent
دو موتور، گیربکس مجزا و نیز سیستم انتقال نیروی گیربکس

COMFORT XS R 85 ESSENTIAL

مناسب جهت استفاده در فضاهای بزرگ
بهره گیری از مخازن پلی اتیلن
جک‌های الکترونیکی فعال سازی برس
دو موتور، گیربکس مجزا و نیز سیستم انتقال نیروی گیربکس

COMFORT S R 90

مناسب جهت استفاده در فضاهای بسیار بزرگ
بهره گیری از مخازن پلی اتیلن
جک‌های الکترونیکی فعال سازی برس
دو موتور، گیربکس مجزا و نیز سیستم انتقال نیروی گیربکس

COMFORT M 102

مناسب جهت استفاده در فضاهای بزرگ
بهره گیری از مخازن پلی اتیلن
جک‌های الکترونیکی فعال سازی برس
دو موتور، گیربکس مجزا و نیز سیستم انتقال نیروی گیربکس

COMFORT L 122

مناسب جهت استفاده در فضاهای بسیار بزرگ
بهره گیری از مخازن پلی اتیلن
جک‌های الکترونیکی فعال سازی برس
دو موتور، گیربکس مجزا و نیز سیستم انتقال نیروی گیربکس

زمین شوی (اسکرابر) یا کف شوی صنعتی 

دستگاه اسکرابر( زمین شوی) یا کف شوی صنعتی به دستگاه هایی می گویند که کار شستشو را در مقیاس صنعتی و در متراژهای بالا انجام می دهد. دستگاه اسکرابر از مهم ترین دستگاه‌های نظافت صنعتی می‌باشد انواع سطوح با مقیاس ها و متراژهای بزرگ و صنعتی مثل انواع کارخانه ها، بیمارستان ها ، ادارات و مکان های بزرگ و حتی مکان های مسکونی می توانند برای نظافت از این دستگاه استفاده کنند. به این صورت است که ابتدا سطح مورد نظر را شستشو داده و بلافاصله به طوری که رد هیچگونه رطوبتی باقی نماند آن را خشک می‌کند. اسکرابر دستی، اسکرابر خودرویی، اسکرابر باطری‌دار،اسکرابر برقی و ... از انواع اسکرابر هستند که در ادامه مقاله بیشتر با آنها آشنا می‌شویم.
 بنابراین ساده ترین پاسخ به سوال دستگاه زمین شویی یا اسکرابر صنعتی چیست؟ این است که 'دستگاهی است که کار شستشو و تمیز کردن و همچنین خشک کردن سطوح وسیع و مختلف را بطور همزمان انجام می دهد.

ویژگی‌های دستگاه اسکرابر صنعتی

 •  به راحتی قابل تنظیم و استفاده است و به آموزش خاصی نیاز ندارد.
 •  برای انواع جنس‌های کف مثل سرامیک، سیمان و بتن قابل استفاده است. 
 •  کار نظافت بدون دخالت مستقیم دست انجام می‌شود بنابراین نیروی خدماتی کمتر در معرض بیماری قرار می‌گیرد.
 •  بدلیل عملکرد برس‌های مخصوص و تی مخصوص آبکشی سرعت، کیفیت و به طور کلی راندمان کاری عملیات نظافت را افزایش می‌دهد. در ادامه انواع اسکرابر زمین شوی یا کف شوی صنعتی از نظر نحوه هدایت، منبع تغذیه و موتور را معرفی می‌کنیم.

انواع دستگاه زمین شوی صنعتی

برای انتخاب اسکرابر(زمین شوی) با توجه به نوع مساحت شستشو باید به پهنای برس انتخاب شده، مقدار فشار و قدرت موتور، سرعت حرکت دستگاه و کارایی دستگاه اسکرابر صنعتی دقت نمود. در ادامه انواع اسکرابر از نظر نحوه هدایت، منبع تغذیه و موتور را معرفی می‌کنیم.
زمین شوی یا کف شوی صنعتی را می توان با توجه به پارامترهای مختلف به انواع مختلفی تقسیم بندی نمود: مثلا قدرت موتور در انواع زمین شوی صنعتی با یکدیگر متفاوت است. یا می توان به نحوه هدایت یا منبع تغذیه دستگاه اشاره کرد که در این قسمت در خصوص این موضوع صحبت میکنیم.

 • ازنظرموتور

 1. موتورگیربکسی: اسکرابر‌ و کف شوی های نوین پاک گیربکسی هستند- موتورهای گیربکسی موجب انتقال بهتر نیروی محرکه به برس‌های می‌شوند که باعث بالاتر رفتن راندمان کاری دستگاه می‌شود، زیرا دقیقا همان نیروی محرکه موتور گیربکسی به دستگاه منتقل می‌شود. موتورهای گیربکسی باعث می‌شوند که به مرور زمان قدرت و توان دستگاه اسکرابر کم نشود.
 2. موتورتسمه ای: عمر مفید اسکرابرهایی که موتور تسمه‌ای دارند نسبت به اسکرابرهایی که موتور گیربکسی دارند کمتر است. چرا که تسمه‌ها به مرور زمان گشاد شده، ترک می‌خورند و یا اینکه احتمال پاره شدن دارند. با بروز هر یک از این موارد، برس‌ها نیروی کافی که باید از موتور بگیرند را نگرفته و عملکرد کلی دستگاه کاهش می‌یابد.

 • از نظر نحوه هدایت:

 1. اسکرابر‌ یا زمین شوی دستی: کف شوی صنعتی  قابلیت‌های مختلفی همچون شستشوی زمین و خشک کنی انواع سطوح به صورت همزمان با شستشو را داراست. این دستگاه در مدل ها مختلف و با قابلیت های گوناگون تولید می شود که بسته به نوع نیازمندی های محیط مد نظر می توانید بهترین مدل را انتخاب کنید.  نسبت به مدل خودرویی دارای عرض کمتری هستند بنابراین می‌توان از آنها برای محیطهایی که عرض کم ولی متراژ بالا دارند استفاده کرد؛ مثل برخی راهروها. هم چنین وزن سبکی دارند بنابراین می‌توان از آنها برای شستشوی سطحی مثل راه پله‌های بزرگ که شستشوی سنتی آنها بسیار سخت و زمانبر است نیز استفاده کرد. مناسب فضاهای داخلی و پرتردد مثل سالن‌های انتظار هستند زیرا دارای قدرت مانور بالایی هستند و دسته‌ی تاشوی این نوع از اسکرابرها امکان این را به کاربر می‌دهد در محیط هایی که امکان دسترسی به مناطق دور از دسترس را نمی‌دهد به سادگی دسته تا شود تا به بهترین نحو ممکن نظافت از سرگیرد. 
 2. اسکرابر خودرویی : این  دستگاه دارای پدال‌ها و فرمان هستند و به کاربر این اجازه را می‌دهند که با فرمان اسکرابر را هدایت کند. انتخاب این نوع اسکرابر فارغ از بحث قیمت، به متراژ، معماری فضا و میزان تردد در آن بستگی دارد. شاید دیده باشید که اسکرابر بیمارستان معمولا از این نوع است.

از نظر منبع تغذیه: 

اسکرابر کف شوی های صنعتی از نظر منبع تغذیه در دو نوع اسکرابر باطری‌دار و برقی طراحی و به بازار عرضه می‌شوند.
 1. اسکرابر زمین شوی برقی_ در مکانهایی که به پریز برق دسترسی باشد قابل استفاده هستند همچنین وجود کابل نیز می‌تواند محدودیتهایی برای محیط‌های پرتردد داشته باشد که بهتر است قبل از تهیه به این موارد توجه کرد. 
 2. اسکرابر زمین شوی باطری دار_ باطری این اسکرابرها شامل دو نوع باطری تر و باطری خشک می‌باشد
 3. اسکرابر زمین شوی‌ دوگانه_ مدل دیگری از اسکرابر‌ است.  این مدل هم باطری خور بوده و هم دارای کابل برق می‌باشد. این ویژگی آنها باعث می‌شود که استفاده از آنها محدودیتهای دسترسی به پریز برق یا کم تردد بودن محیط را نداشته باشد.

 • کف شوی برقی

زمین شوی یا کف شوی (اسکرابر) برقی از انواع اسکرابر دستی است. همانطور که از نامش پیداست، این اسکرابر توسط نیروی برق کار می‌کند و برای راه‌اندازی آن باید کابل دستگاه را به پریز برق وصل کرد به همین خاطر اسکرابر برقی را اسکرابر کابلی هم می‌نامند. مولد انرژی آن برق شهری (220 ولت تکفاز) است. اسکرابر برقی با قابلیت شستشو و خشک‌کنی همزمانی که دارد، می‌تواند بهترین پاسخ برای رفع نیاز نظافت دائمی فضاهای پرترددی که امکان استفاده از اسکرابر خودرویی را ندارند همچون بیمارستان‌ها، ترمینال‌های مسافربری، دانشگاه‌ها و فروشگاه‌ها و هتل‌ها و حتی لابی مجتمع‌های مسکونی مختلف، باشد. همانطور که گفتیم اسکرابر برقی را تنها در محیط هایی که دسترسی به پریز برق در آن‌ها ممکن است می‌توان استفاده کرد. این دستگاه دارای ده‌ها مدل مختلف است و برای شستشوی مکان هایی کاربرد دارد که علاوه بر دسترسی به منبع برق، به گونه ای باشند که میزان تردد جمعیت در آنها موجب اخلال در امر نظافت نشود. گفتیم که اسکرابر برقی دارای یک سیم کابل است که به منبع برق متصل می‌شود. این کابل، انرژی الکتریکی را به اجزای الکترونیکی دستگاه منتقل می‌کند. اجزای الکترونیکی در یک اسکرابر برقی شامل الکتروموتور چرخش برس، الکتروموتور مکش، در برخی از مدل‌ها الکتروموتور حرکتی و برد الکترونیکی می‌باشد.

ویژگی‌های زمین و کف شوی اسکرابر برقی

 1. از آنجا که آپشن باطری را ندارد نسبت به اسکرابر باطری‌دار قیمت کمتری دارد
 2. اسکرابر (کف شوی)  برقی نسبت به مدل باطری‌دار قدرت بیشتری دارد.
 3. امکان استفاده ممتد از اسکرابر برقی در شستشوی سطوح؛ اسکرابر برقی توسط رابط کابل برق به منبع برق شهری (پریز برق) وصل می‌شود، بنابراین تا زمانیکه این ارتباط برقرار باشد می‌توان از آن استفاده کرد
 4. هزینه نگهداری اسکرابر برقی نسبت به اسکرابر باطری‌دار کمتر است. زیرا هر باطری 800 بار قابلیت شارژ دارد که پس از آن باید باطری مجدد برای دستگاه خریداری شود. علاوه بر آن در صورت ایجاد مشکل برای شارژر نیز باید هزینه تعمیر یا خرید مجدد آن پرداخته شود. همچنین هزینه تعمیر الکتروموتور AC که برای اسکرابرهای برقی استفاده می‌شود نسبت به هزینه تعمیر الکتروموتور DC که برای مدل باطری‌دار استفاده می‌شود کمتر است.
 5. وزن سبک اسکرابر برقی نسبت به اسکرابر باطری‌دار؛ این ویژگی باعث می‌شود اپراتور کمتر احساس خستگی کند. برای شستشوی سطوحی که آسیب نرسیدن به پوشش کف مهم است مثل سطوح سالن‌های ورزشی بهتر است از اسکرابر برقی استفاده شود چرا که بدلیل نداشتن باطری وزن کمتری دارد. هم چنین برای نظافت ساختمان‌های قدیمی که آسانسور ندارند و حمل دستگاه مساله است می‌توان از مدل برقی که سبکتر است و شرایط حمل آسانتری دارد استفاده کرد.

انواع اسکرابر زمین شوی برقی

از نظر عرض شستشو و ظرفیت مخازن به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:
 1.  اسکرابر زمین شوی برقی کوچک: دارای یک برس با ظرفیت مخازن کمتر از 20 لیتر و عرض شستشو کمتر از 350 میلی متر؛ مناسب برای شستشوی مکانیزه محیط‌های تا 500 متر مربع مثل لابی مجتمع‌های مسکونی و برخی مدارس.
 2.  اسکرابر زمین شوی(کف شوی) برقی متوسط: مخازن آب تمیز و کثیف بین 30 الی 50 لیتر و عرض شستشو بین 350 الی 550 میلی متر؛ مناسب برای شستشوی مکانیزه محیط‌های تا 2500 متر مربع مثل دانشگاه ها، سالن‌های ورزشی و هتل ها. البته میزان تردد و میزان آلودگی محیط دو پارامتر دیگر غیر از ابعاد هستند که باید در انتخاب این مدل اسکرابر زمین شوی مد نظر قرار گرفته شوند. 
 3.  اسکرابر (زمین شوی) برقی بزرگ: ظرفیت مخزن در این نوع بین 55 الی 65 لیتر و عرض شستشو بین 550 الی 650 میلی متر؛ معمولا تعداد برس یک الی دو عدد می‌باشد. در صورتیکه تعداد برس یک عدد باشد نهایتا 550 میلی متر و در صورتیکه دو عدد باشد عرض برس بین 600 الی 650 میلی متر خواهد بود. مناسب شستشوی محیط هایی تا متراژ 3500 متر مربع مثل برخیسالن‌های تولید که کابل برق در آنها مشکل ساز نباشد یا انبارهایی که دارای پریز برق در فواصل مناسب باشند. 
مشاوران ما در شرکت نوین پاک (واردکننده انواع دستگاه‌های نظافت صنعتی از شرکت ایتالیایی lavor) در تمامی روزها و ساعات اداری برای پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان جهت خرید بهترین اسکرابر برقی در خدمت شما هستن.

کف شوی باطری دار

دستگاه اسکرابر شارژی یا باطری‌دار از بهترین دستگاه‌هایی است که برای نظافت صنعتی انواع سطوح به خریداران پیشنهاد می‌شود. چرا که برای مکان هایی که منبع برق مستقیم در دسترس نیست بسیار مفید است. می‌توان آن را هنگام دسترسی به برق شهری شارژ کرده و سپس به فضای مورد نظر برده و از آن استفاده کرد. هم چنین برای نظافت انواع سطوح و کف زمین با قابلیت‌های زیادی مانند شستشو و تمیز نمودن لبه‌ها و کناره‌های دیوار قابل استفاده است.
اسکرابر زمین شوی باطری‌دار علاوه بر مناسب بودن برای شستشوی مکان هایی که منبع برق شهری ندارند، برای فضاهایی که بعلت جمعیت زیاد امکان استفاده از اسکرابر با کابل وجود ندارند نیز مناسب است. این دستگاه با موتور قدرتمندی که دارد موجب تسریع در انجام نظافت و همچنین صرفه جویی در زمان می‌شود. استفاده از اسکرابر شارژی کیفیت نظافت و انجام کار را به صورت قابل ملاحظه‌ای بالا می‌برد. البته انواع مختلفی از اسکرابر زمین شوی باطری‌دار در سایزهای کوچک یا بزرگ وجود دارد که هریک برای شستشوی فضایی خاص مناسبند.

انواع اسکرابر باطری دار

اسکرابر بدون راننده باطری دار  و اسکرابر باطری دار سرنشین دار از انواع اسکرابر باطری دار هستند.
انواع اسکرابر دستی و باطری‌دار توسط شرکت‌های مختلف خارجی با تنوع طرح تولید می‌شود. شرکت نوین پاک یکی از نمایندگان فروش اسکرابر دستی در ایران است. نوین پاک اسکرابر دستی تولید شده در شرکت Lavor ایتالیا را در بازار ایران عرضه می‌کند. اگر قصد خرید هریک از انواع اسکرابر را دارید و یا نیاز به مشاوره خرید دارید از طریق راه‌های ارتباطی معرفی شده در بخش 'ارتباط با ما' با ما در تماس باشید.

مقایسه اسکرابر دستی باطری دار و کف شوی دستی برقی

 • اسکرابر دستی برقی به دلیل نداشتن باطری ارزانتر و سبکتر بوده و هزینه نگهداری و تعمیرات کمتری دارد زیرا قیمت قطعات 220 ولت نسبت به قطعات 24 ولت کمتر است. هم چنین اسکرابر برقی استهلاک کمتری نیز دارد. 
 •  اسکرابر دستی باطری دار موتور وکیوم 24 ولت دارد اما اسکرابر دستی برقی موتور وکیوم 220 ولت دارد. بنابراین نوع باطری دار به مراتب صدای کمتری نسبت به نوع برقی دارد.
 •  به دلیل 220 ولت بودن موتور و قطعات نوع برقی، این دستگاه نسبت به مدل باطری دار پر قدرت تر است.
 • هر اسکرابر برقی بین 20 تا 25 متر کابل دارد. این مساله محدودیت هایی در استفاده از آن ایجاد کرده و قدرت مانور آن را نسبت به مدل باطری دار کاهش می دهد. 
 • اگر باطری اسکرابر باطری دار تمام شود تا شارژ مجدد نمی توان از آن استفاده کرد اما اسکرابر برقی این محدودیت استفاده را ندارد و تا زمانی که دستگاه سالم باشد و دسترسی به برق داشته باشد می تواند کار کند.
 • در مکان هایی که امکان دسترسی به برق شهری وجود ندارد به راحتی می توان از اسکرابر باطری دار استفاده کرد.

اسکرابر خودرویی یا اسکرابر سرنشین دار

اسکرابرهای خودرویی یا سرنشین دار همانطور که از اسمشان پیداست مدلی از اسکرابر هستند که کاربر درست مانند یک خودرو میتواند با استفاده از پدال ها و فرمان آن را هدایت کند. کاربر مربوطه برای هدایت دستگاه بر آن سوار شده و همچون خودرویی کوچک جهت نظافت سطوح آن را هدایت می‌کند. اسکرابر خودرویی که بوسیله کاربر هدایت می شود موجب ذخیره توان و انرژی نیروی انسانی شده و با گذر زمان سبب صرفه جویی در هزینه و زمان نیز می شود.
دستگاه اسکرابر با راننده برقی و دستگاه اسکرابر با راننده باطری دار برای فضاهایی با متراژ زیاد مناسب هستند و سرعت خوبی برای انجام عملیات نظافت دارند. از نظر کیفیت در نظافت نیز راندمان خوبی از خود به نمایش گذاشته اند. معمولا در اماکنی مانند فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مجتمع‌های تجاری و... مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی‌های زمین شوی خودرویی

از مهمترین ویژگی های اسکرابر خودرویی یا اسکرابر با راننده این است که چون کاربر در حالت نشسته به نظافت می پردازد خیلی دیر خسته می شود.
 در عین حال که در وقت صرفه جویی می شود کیفیت نظافت بسیار بالاتر از روش سنتی خواهد بود.
اندازه اسکرابر های خودرویی در مقایسه با انواع اسکرابر دستی بزرگتر است و به همین دلیل برای مکان هایی با مساحت زیاد راندمان کاری بهتری دارند.
 کنترل بسیار آسانی دارد و به راحتی می توان کار با آن را فراگرفت

انواع اسکرابر خودرویی

دستگاه اسکرابر خودرویی از دستگاه‌های نظافت صنعتی است که دارای دو نوع دستگاه اسکرابر برقی و اسکرابر باطری‌دار است. هریک از این مدل ها مناسب فضاهای خاص با امکانات و شرایط خاصی هستند. 
برای خرید اسکرابرهای خودرویی و یا اطلاع از مدل ها، کاربردها و قیمت اسکرابرهای خودرویی  می توانید با مشاوران ما در مجموعه نوین پاک در ارتباط باشید.

مدل شستشو  عرض خشک کنی راندمان کاری مفیدگنجایش مخزن آب تمیز  گنجایش مخزن آب کثیف
COMFORT XXS 66 BT 850 میلی متر1000میلی متر41000 متر مربع درساعت 110 لیتر 115 لیتر
COMFORT XS R 85 850 میلی متر 1000میلی متر41000 متر مربع در ساعت 110 لیتر 155 لیتر
COMFORT S R 90 900 میلی متر 1000میلی متر6200 متر مربع درساعت 140 لیتر 180لیتر
 COMFORT L 122 1220میلی متر 1250میلی متر8540 متر مربع درساعت 280 لیتر 340 لیتر
COMFORT M 102 1020میلی متر 1250میلی متر 7140 متر مربع درساعت 200لیتر 240لیتر

 زمین شوی دستی

یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های زمین شوی صنعتی اسکرابر بدون راننده است به گونه‌ای طراحی شده که مناسب انجام نظافت مکانیزه در فضاهای کوچک، باریک و یا فضاهای بزرگی که بدلیل شلوغی فضا نمی توان در آنها از اسکرابر خودرویی استفاده کرد، باشند. از اسکرابر دستی برای از بین بردن آلودگی‌های بسیار سنگین نمی توان استفاده کرد اما رفع انواع لک‌های باقی مانده مانند لکه‌های روغنی یا کندن هر چیزی که روی کف چسبیده است را می‌تواند انجام دهد.
اسکرابرهای دستی را در انواع و ابعاد متفاوتی تولید می‌کنند. برای مثال در سالن انتظار بیمارستان‌ها باید از اسکرابر‌های دستی بزرگ یا اسکرابر بیمارستان بدون راننده استفاده شود، زیرا این مکان دارای وسایل، ستون‌ها و یا صندلی هایی برای انتظارعموم افراد است و نمی توان در آن از اسکرابر خودرویی استفاده کرد. از طرفی چون معمولا سالن انتظار بیمارستان بزرگ است به برس و مخزن آب بزرگ برای نظافت آن نیاز است، به همین علت اسکرابر دستی مخصوص فضای بزرگ انتخاب مناسبی برای این سبک فضاهاست.
اما برای اتاق‌های 20متری،30 متری و اداری به اسکرابری احتیاج است که بتواند به راحتی بین میز و صندلی‌ها رفته و کار نظافت را انجام دهند. بنابراین بهتر است از مدل های کوچک آن استفاده کرد. هم چنین بسته به جنس کف (سنگ، سرامیک، بتن و...) محیط مورد نظر باید هنگام خرید به جنس و مدل برس اسکرابر توجه کنید. 

ویژگی‌های زمین شوی دستی

 • نسبت به اسکرابرهای خودرویی ابعاد کوچکتری دارند بنابراین در فضاهای کوچک یا باریک به راحتی قابل استفاده هستند.
 • وزن سبکی دارند و به راحتی قابل حمل هستند؛ بنابراین برای نظافت فضاهای غیر همسطح مثل پله و یا فضاهایی که دسترسی آسانی به آنها وجود ندارد قابل استفاده می‌باشند.
 • قابل تنظیم بودن دسته در واقع نقطه قوت این اسکرابر است. برای مثال اگر قصد نظافت گوشه‌ها را داشته باشید می‌توانید دسته را در حالت عمودی قرار دهید و یا برای نظافت زیر یک میز می‌توانید آن را روی حالت افقی تنظیم کنید.
 • پنل کاربری ساده‌ای دارد و استفاده از آن نیاز به آموزش خاصی ندارد.
 • قیمت اسکرابر بدون راننده نسبت به مدل سرنشین دار کمتر است و با توجه به کیفیت عملکردی که دارد بسیار مقرون به صرفه است

اجزی اصلی اسکرابر کف شوی دستی

اجزای اصلی اسکرابر دستی تی و موتور مکنده آن است. موتور مکنده در انتهای آن قرار دارد و کار جمع کردن آب‌های آلوده ناشی از شستشو را انجام می‌دهد.

انواع زمین شوی وکف شوی دستی 

اسکرابر دستی در دو مدل اسکرابر برقی و باطری‌دار قابل تهیه و دسترسی است. باید با توجه به نوع نیاز آن را تهیه کرد. برای مثال اگر قرار است که از اسکرابر در یک محیط پر تردد استفاده کنید بهتر است نوع باطری‌دار آن را تهیه کنید چرا که کابل مدل برقی می‌تواند در محیط پر تردد ایجاد مزاحمت می‌کند و یا اینکه ممکن است آسیب ببیند. هم‌چنین تیغه پشت و برس پشتی دستگاه و قدرت دستگاه باید به صورتی باشد که بلافاصله بعد از شست و شو سطح را خشک کند، در غیر این صورت بدلیل تردد بالا رد پای عابران روی رطوبت باقی می‌ماند و سطح مجدد آلوده به نظر می‌آید.

مقایسه اسکرابر دستی و اسکرابر خودرویی

 • اسکرابر دستی ابعاد کوچکتری دارد، فضای کمتری اشغال می کند و حمل آسان تری دارد.
 • اسکرابر خودرویی با سرعت بیشتری در انجام کار نظافت دارد. بنابراین برای استفاده در کارخانه ها یا بیمارستان ها مناسب تر است.
 • اسکرابر دستی قیمت ارزان‌تری دارد و هزینه نگهداری و تعمیرات کمتری دارد.
 • برس اسکرابر خودرویی سطح مقطع بزرگتری دارد و مخزن آن نیز بزرگتر است بنابراین مساحت بیشتری را تحت پوشش شستشو قرار می دهد.

زمین شوی بیمارستان

زمین شوی و کف شوی بیمارستان نوعی دستگاه جهت شستشوی مکان هایی مانند بیمارستان ها و درمانگاه هایی است که سطح آلودگی میکروبی و ویروسی بالایی دارند. این زمین شوی بواسطه داشتن موتور قوی می تواند راندمان کار مفید را بالا ببرد. دارای نوعی جک است که میتوان بواسطه وجود آن مقدار فشار برس را تنظیم و متناسب با نیاز کار نظافت را انجام داد. دستگاه نظافت صنعتی زمین شوی بیمارستانی ساخت کمپانی‌های lavor ایتالیا در دو مدل زمین شوی بیمارستان سرنشین دار و زمین شوی بیمارستان دستی ساخت و تولید می‌شود. در صورتی که مسئول خرید بیمارستان هستید و برای انتخاب   بهترین زمین شوی بیمارستان در حال بررسی و جستجو هستید، باید به این توجه داشت که قرار است   زمین شوی بیمارستانی  مد نظر شما چه مساحتی را نظافت کرده و همچنین کفپوش ها دارای چه ویژگی‌هایی هستند.

زمین شوی هتلی

انواع زمین شوی کف شوی  هتلی نوین پاک عبارتند از زمین شوی هتلی برقی و زمین شوی هتلی باطری دار. هر یک از این اسکرابر زمین شوی هتلی ها دارای مخزن جمع آوری آب‌های کثیف در هنگام شستشوی زمین هستند. استفاده از زمین شوی هتلی در امر نظافت صنعتی هتل‌ها موجب سرعت در انجام کار و بالا رفتن راندمان کاری می‌شود. در نتیجه خرید زمین شوی هتلی یکی از امور ضروری در تجهیز هتل‌هاست.

زمین شوی کف شوی حرم

زمین شوی حرم یکی از انواع دستگاه های شستشو و نظافت صنعتی می باشد که برای شستشو و خشک نمودن همزمان اماکن مذهبی مانند حرم امام رضا علیه السلام به کار می رود. همچنین انواع زمین شوی حرم در اماکن دیگر مانند کارخانجات نیز کاربرد دارد. یکی از ویژگی های زمین شوی حرم داشتن سرنشین است که به زمین شوی حرم این امکان را می دهد که کارایی استفاده از آن را بالاتر ببرد. برای کسب اطلاع از قیمت انواع زمین شوی حرم خارجی یا قیمت انواع زمین شوی حرم ایرانی می توانید با کارشناسان فروش ما در نوین پاک تماس حاصل فرمایید.

زمین شوی کف شوی قوی

از آنجا که رفت و آمد و تردد در سطح و کف زمین در شرکت های مختلف و مکان های بدون سقف باعث بوجود آمدن انواع آلودگی می شوند، استفاده از زمین شوی قوی برای از بین بردن این آلودگیها در مقیاس صنعتی مورد نیاز است. زمین شوی قوی این قدرت را دارد که سطح را از آلودگی ها و ویروس هایی که امکان تکثیر دارند پاک نموده و باعث ایجاد یک مکان تمیز شوند. 

ویژگی‌های زمین شوی کف شوی صنعتی

امروزه با توجه به گستردگی فضاها و بیشتر شدن نیاز به نظافت های اماکن عمومی و فضاهای بزرگی نظیر کارخانجات و دیگر مناطق باید به این نکته توجه کرد که نیاز به نظافت بسیار تخصصی شده است. با توجه به حساسیت بسیاری از اماکن مثل درمانگاه ها و بیمارستان ها استفاده از وسایل شستشوی تخصصی مثل زمین شوی صنعتی بسیار مهم و حیاتی شده. 
 • زمین شوی یا کف شوی صنعتی برای انواع سطوح با جنس‌های متفاوت به کار می رود. برای مثال سطوح سرامیکی، سطوح موزاییکی، سطوح بتنی، سیمانی و هم چنین برای دیگر سطوح می توان از زمین شوی یا کف شوی صنعتی استفاده کرد. 
 • برای استفاده تمیز کردن و شستشو و همچنین جمع آوری آب آلوده و لکه های روغنی و مایعات مورد استفاده قرار می گیرد.
 • انواع سطوح سیمانی و بتنی و موزاییکی را تمیز نموده و کار را بخوبی انجام می دهد. 
 • آلودگی در همان نقطه جمع می شود و به مکان های دیگر انتقال نمی دهد.
 • از مزایای استفاده از دستگاه‌های زمین شوی صنعتی (در صورت انتخاب زمین شوی صنعتی مناسب) افزایش طول عمر کف پوش ها می باشد.
 • از نکات مثبت انواع دستگاه زمین شوی صنعتی می توان به سرعت بالای آن و کیفیت و عملکرد بسیار خوب آن اشاره کرد. 
 • شستشو و خشک کردن همزمان کف باعث می شود که این دستگاه رد هیچ گونه خیسی از خود بر جای نگذارد.
 • به سلامت نیروی خدماتی کمک کرده و از خستگی بیش از حد او جلوگیری می کند. 
 • از بین بردن آلودگی بوسیله زمین شوی صنعتی موجب صرفه جویی در وقت و انرژی می شود.
 • در هزینه های نیروی انسانی صرفه جویی میشود.

شستشوی سطوح مختلف

 این اسکرابر و کف شوی ها به خاطر موتورهای گیربکسی توانایی شستشوی انواع سطوح از قبیل سنگ، سرامیک، اپوکسی، انواع کفپوش، بتن مسطح و غیره را دارند. هم چنین برس‌های آن به گونه ای طراحی شده و از جنسی تهیه شده که توانایی پاک کنندگی انواع آلاینده‌ها را داشته باشد.
قابلیت کار در مسیرهای باریک سطوحی که نیاز به پاکیزگی دارند از متراژ‌های متنوعی برخوردارند. این اسکرابرها توانایی این را دارند که مسیرهای باریک و کم عرض را نیز نظافت کنند. به ویژه مدل دستی یا کاربر از پشت که عرض کمتری داشته و دسته‌های هدایت آنها توانایی کار در زوایای مختلف را دارند.

مخزن آب تمیز

 مخزن آب این دستگاه‌ها از ۱۵ تا ۳۵۰ لیتر ظرفیت دارد. جدا بودن کامل مخزن آب تمیز و کثیف و دو جداره پلی اتیلن دیواره‌ها که این مورد اهمیت بسیاری از نظر ایمنی و بهداشت محیط دارد.
سیستم هوشمند نشانگر میزان آب تمیز و کثیف
بر روی پنل دیجیتال تعبیه شده دستگاه‌ها میزان آب تمیز و کثیف داخل مخزن نشان داده می‌شود. اهمیت اطلاع از میزان آب تمیز در این است که اگر دستگاه خشک کار کند به برس و دیگر قطعات آن آسیب وارد می‌شود. هم چنین اگر مخزن آب کثیف پر شده و سرریز کند علاوه بر اینکه محیط کثیف می‌شود امکان آسیب رسیدن به موتور نیز وجود دارد.
بهره گیری از مخازن پلی ایتلن
مخازن پلی اتیلن در برابر مواد سمی یا خورنده مقاوم هستند که این مساله موجب سالم ماندن آن‌ها در استفاده دراز مدت می‌شود. این مخازن حتی تا 10 سال به راحتی قابل استفاده هستند و راندمان اولیه خود را بخوبی حفظ می‌کنند.

پهنای شستشوی

مدل‌های دستگاه از ۳۵ سانتی متری تا ۱۴۰ سانتی متری پهنای شستشو دارند. در اسکرابرهایی که پهنای شستشوی بالایی دارند تیغه دو تکه است. با این کار سطح بهتر تمیز شده، به تیغه‌ها فشار کمتری وارد می‌شود  و هم چنین عمر مفید آنها افزایش می‌یابد.
چرخ‌های ضد لیزش
 با توجه به اینکه اسکرابرها بر روی سطوح مختلف با جنس مختلف و میزان آلودگی مختلف کار می‌کنند، بسیار اهمیت دارد که چرخ‌های آنها از جنس مرغوبی داشته باشد تا بر روی سطوح پوشیده شده از روغن یا مواد شوینده لیز نخورند.

شلنگ تخلیه

وظیفه تخلیه آب کثیف را انجام می‌دهد. محل اتصال شلنگ به مخزن باید به گونه ای باشد که بتواند تمامی آب کثیف را به بیرون از مخزن هدایت کند. این یکی از مهمترین نکاتی است که هنگام انتخاب اسکرابر باید به آن توجه شود.

صدای بسیار کم حین کار

برای بسیاری فضاها یا موسسات مثل مدارس، کتابخانه ها، اماکن نظامی، هتل‌ها و ... کنترل صدا مساله مهمی است. بنابراین نمی توان از ابزار نظافت صنعتی پر سر و صدا استفاده کرد. براساس استاندارهای اروپا صدای دستگاه‌ها باید کمتر از 60 pi باشد که این نکته در تمامی اسکرابرهای نوین پاک رعایت شده است.

کنترل ریزش مواد شوینده بر سطح

 پنل کنترل دیجیتالی دستگاه امکان کاهش یا افزایش  برون ریخت مواد شوینده را با توجه به متراژ و میزان آلودگی سطح، به کاربر می‌دهد.

استفاده از تیغه‌های لاستیکی 

تیغه‌های لاستیکی در برابر خورندگی، مواد سمی و موا اسیدی مقاوم هستند بنابراین نیاز به تعویض زود به زود ندارند این تیغه‌های لاستیکی به باقی نماندن رد دستگاه کمک می‌کند.

سیستم قطع‌کن موتور مکش

وقتی اسکرابر در حال نظافت است، اگر موتور مکش آب داشته باشد در محیط مکش را انجام میدهد، ولی اگر خشک باشد برای صدمه ندیدن موتور، این سیستم مکش را متوقف می‌کند. هم چنین زمانی که مخزن آب کثیف پر می‌شود بطور اتوماتیک مکش را قطع میکند، تا مخزن آب کثیف سر ریز نشود. همه اسکرابر‌های خارجی که استاندارد‌های اروپا را دارند شامل این سیستم هوشمند نیز هستند.

صفحه فرمان

صفحه فرمان اسکرابر‌ها دارای سنسور‌های هشدار دهنده‌ از نظر باطری، مخزن آب تمیز و آب کثیف می‌باشند. اگر در موتور مکش چیزی گیر کرده باشد سنسورهای هشدار دهنده از طریق صفحه فرمان کاربر را مطلع می‌کنند. هم چنین صفحه فرمان به جهت یابی حین حرکت در اسکرابرهای خودرویی نیز کمک می‌کند.

مواردی که هنگام خرید اسکرابر باید به آنها توجه کنید.

 • همچنین هنگام تهیه زمین شوی صنعتی باید به حجم مخزن توجه شود. چرا که حجم مخزن هر یک از دستگاه‌های اسکرابر باطری دار موجود در بازار با هم متفاوت است. اسکرابرهای با حجم مخزن بالا می توانند مدت زمان بیشتری را بدون وقفه کار کنند، در نتیجه پرسنل مربوطه نیز می‌توانند بدون توقف و در مدت زمان پیوسته‌تری فضای مد نظرشان را نظافت کنند. 
 • یکی دیگر از مواردی که باید به آنها توجه کرد، توجه به عرض برس‌های دستگاه است. البته این برس‌ها بسته به سایز دستگاه و اسکرابر باطری دار و زمین شوی خودرویی و بدون سرنشین متفاوت هستند. برای مثال برس‌ها در اسکرابر دارای سرنشین که خود نیز ابعاد بزرگتری در بین دستگاه‌های زمین شوی صنعتی دارد، بزرگتر بوده و در نتیجه منجر به شستشوی مساحت بیشتری از فضا در هر بار رفت و آمد دستگاه روی کف می‌شود. 
 • زمین شوی صنعتی را باید با توجه نوع مساحت و نوع نقشه و نوع جمعیت آنجا انتخاب کرد. مثلا مدل برقی زمین شوی صنعتی مناسب نظافت مورد نظر ماست یا مدل شارژی آن و همچنین با توجه به همین نکته باید مدل تک موتوره یا دوموتوره زمین شوی صنعتی را انتخاب کرد.

قیمت زمین شوی و کف شوی صنعتی

قیمت زمین شوی یا کف شوی صنعتی یکی از عوامل تعیین کننده خرید آن است. انواع زمین شوی ها با توجه به نوعشان دارای قیمت های مختلف هستند. مثلا قیمت مدل شارژی با قیمت مدل برقی با هم متفاوت است. البته گران تر بودن قیمت زمین شوی صنعتی در مقایسه با زمین شوی دیگر می تواند به دلیل های مثل نوع برند و کارایی های بیشتر آن باشد. همچنین واضح است که دستی یا سرنشین دار بودن هم روی قیمت آن اثرگذار است.
امروزه با توجه به گستردگی فضاها و بیشتر شدن نیاز به نظافت‌های اماکن عمومی و فضاهای بزرگی نظیر کارخانجات و دیگر مناطق باید به این نکته توجه کرد که نیاز به نظافت بسیار تخصصی شده است. با توجه به حساسیت بسیاری از اماکن مثل درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها استفاده از وسایل شستشوی تخصصی مثل زمین شوی صنعتی، زمین شوی قوی یا به اصطلاح انگلیسی 'اسکرابر' بسیار مهم و حیاتی شده است.. 
اگر قصد خرید بهترین زمین شوی حرم خارجی، یا کسب اطلاع از قیمت زمین شوی هتلی و یا آگاهی از بهترین زمین شوی صنعتی را داشتید می توانید با مشاورین ما در شرکت نوین پاک در ارتباط باشید. مجموعه ما با سابقه چندین ساله در زمینه فروش دستگاه های نظافت صنعتی می تواند شما را در انتخاب و خرید انواع زمین شوی صنعتی یاری دهد.  با خرید دستگاه زمین شوی نوین پاک می توانید از خدمات پس از فروش ما نیز بهره ببرید.
برای اینکه بتوانید بهترین زمین شوی برقی را برای فضای مورد نظرتان تهیه کنید، باید با شرکت‌های تولیدکننده زمین شوی برقی و امکانات مدل‌های مختلف زمین شوی برقی آشنا باشید. زمین شوی های برقی شرکت‌ lavor ایتالیا هر یک در کنار حرفه‌ای بودن، ویژگی‌های خاص خود را دارند. برای اطلاع از اینکه کدام مدل زمین شوی برقی برای مصرف شما مناسب‌تر است با کارشناسان شرکت نوین پاک در ارتباط باشید.لوگو بانی پاک ماشین تهران - خیابان شهید مطهری - خیابان سهروردی شمالی - کوچه تهمتن - پلاک 6 - واحد 20 تلفن : 09125148782 - 09121191202 - 02188754228 - 02188754229 تلفن : 09125148782 - 09121191202
02188754228 - 02188754229
ایمیل : info@banipak.com
footer curve
طراحی و بهینه سازی سایت آرتیت