نوین پاک : 09125148782

بخار شوی صنعتی

بخار شوی صنعتی

محصولات بدون سرنشین


محصولات با سرنشین


GV EGON VAC

طراحی بویلر منحصر بفرد
مجهز به فیلترینگ توسط آب
دارای موتور وکیوم
مجهز به بارومتر

GV ETNA 4.1 FOAM

- مجهز به فیلترینگ توسط آب
- دارای موتور وکیوم با طول عمر و راندمان کاری بالا جهت مکش گرد و غبار و مایعات
- دارای صفحه فرمان ساده و قابل فهم جهت بررسی وضعیت لحظه ای دستگاه

بخارشوی صنعتی

بخارشوی صنعتی چیست؟ 

انواع دستگاه های بخار شوی برای از بین آلودگی از بخار آب با دمای بسیار بالا استفاده می کنند و با این روش آلودگی ها را کاملا از بین می برد. دستگاه بخار شوی صنعتی برای نظافت و شستشوی انواع سطوح با جنس های متفاوت مثل سرامیک، پارکت، کاشی و همچنین تمیز کردن آسانسور، مبلمان، موکت و... استفاده می شود. این دستگاه نظافت صنعتی در هتل ها بسیار استفاده می شود بنابراین به نوع تک فاز آن بخارشوی هتلی نیز می گویند. هم چنین می توان با استفاده از انواع بخار شوی صنعتی کار ضدعفونی را نیز همزمان با تمیز کردن انجام داد. 

بخارشوی صنعتی با فشار آب زیاد کار می‌کند و مخزن جداگانه‌ای برای ریختن مواد ضدعفونی کننده نیز دارد. ابتدا مواد ضدعفونی را روی سطح اسپری می کند و سپس با استفاده از بخار آب کار شستن سطح را انجام می دهد.
شما کاملا با بخارشوی صنعتی چیست آشنا شدید.

کاربرد بخارشوی صنعتی

دستگاه بخار شوی دستگاهی است که برای از بردن میکروب ها و آلودگی ها در مقیاس های صنعتی و خانگی کاربرد دارد و با استفاده از دمای بالای آب باعث از بین رفتن آلودگی ها می شود. برای مثال می توان در فضاهایی مثل فضاهای بیمارستانی برای تمیزی و ضدعفونی کردن با توجه به حساسیت های موجود برای ضد عفونی کردن انواع سطوح به کار رود و یا برای سطوحی که دسترسی به آن ها به آسانی ممکن نیست مانند نفوذ آلودگی به انواع فرش ها و موکت ها و پرده ها استفاده کرد و به سادگی این آلودگی ها را از بین برد.
 به طور کلی کارایی بخارشوی صنعتی بعنوان یک وسیله مکمل نظافتی در فضاهایی که آلودگی های بسیار شدیدی دارند است. 
کارایی بخارشوی صنعتی یکی از مهمترین کاریش این است ضدعفونی کننده طبیعی است.
یکی دیگه از کارایی بخارشوی صنعتی  مصرف آب کمتر است

انواع بخارشوی صنعتی و اجزای آن

اگر از آن دسته افرادی هستید که تمیزی محیط برایشان بسیار مهم است، یک دستگاه بخارشوی صنعتی می تواند محیط شما را بسیار تمیز و عاری از هرگونه آلودگی کند. بخار شوی صنعتی در دو نوع بخار شوی صنعتی با آب گرم و یا بخار شوی صنعتی با آب سرد  طراحی و تولید می شود. این محصول توسط برندهای مختلف و در مدل های مختلف ساخته می شود تا برای مصارف یا صنایع مختلف کاربرد داشته باشد.
 • بخارشوی صنعتی در دو مدل متفاوت بخارشوی صنعتی تک فاز و بخارشوی صنعتی سه فاز طراحی و تولید می‌شود. 
 • از نظر تکنیکال و داشته‌های فنی، بخارشوی صنعتی دارای دو مخزن آب و بویلر است.
 • بخارشوی‌های فشار قوی: این دستگاه‌ها دارای فشار بالا هستند که می‌توانند به راحتی رسوبات و آلودگی‌ها را از سطوح مختلف مانند صنعت‌ها، کارخانه‌ها، تجهیزات صنعتی، خطوط تولید و غیره تمیز کنند.
 • بخارشوی‌های تولید بخار پیوسته: این دستگاه‌ها دارای مخزن آب بزرگی هستند که به‌صورت مداوم بخار آب تولید می‌کنند و برای کاربردهایی که نیاز به تمیزکردن مداوم سطوح دارند، مناسب‌اند.
 • بخارشوی‌های صنعتی کم‌فشار: این دستگاه‌ها معمولاً فشار بخار کم‌تری دارند و برای تمیزکردن سطوح حساس‌تر، مخازن و کاربردهای مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • بخارشوی‌های صنعتی دیزلی: این دستگاه‌ها از منبع انرژی دیزل استفاده می‌کنند و برای کاربردهای دارای نیاز به قدرت بیشتر و استفاده در محیط‌های بدون برق قابل استفاده هستند.
 • بخارشوی‌های صنعتی چند‌فاز: این دستگاه‌ها برای کاربردهای صنعتی و بزرگتر طراحی شده‌اند و اغلب از منبع تغذیه سه‌فاز برق استفاده می‌کنند که قدرت و کارایی آنها را افزایش می‌دهد.
شما با انواع بخارشوی صنعتی آشنا شدید

بخارشوی مکنده‌دار

با پخش کردن بخار آب با حداکثر توان فشاری می تواند آلودگی ها را از سطح تمیز کند. بخارشوی مکنده دار قابلیت تنظیم مقدار فشار خروجی را داراست که با توجه به مقدار آلودگی و نوع آلودگی می توان آن را تنظیم کرد. پس کار تمیز کردن و خشک کردن انواع میعانات را انجام داده و آب آلوده را جمع آوری می کند. این بخار شوی منبع آلودگی را در همان نقطه ایجاد شده از بین می برد. 

بخارشوی برقی

همانطور که از اسمش پیداست منبع انرژی این دستگاه نظافتی برق بوده و دارای مدل های مختلفی است. این دستگاه برای پاک کردن و زدودن آلودگی از بخار آب با دمای بالا استفاده می کنند. بخار شوی برقی با استفاده از بخار آب با دمای بالا منبع آلودگی را در یک نقطه از بین می‌برد و باعث از بین بردن آلودگی در همان نقطه ایجاد شده می‌گردد و همانند روش های سنتی شستشو باعث انتقال آلودگی از نقطه ای به نقاط دیگر نمی شود. بخارشوی برقی را می توان برای تمیز کردن قسمت هایی که دسترسی به آن ها خیلی سخت است نیز استفاده می شود.
بخار شوی ها دارای مدل های مختلفی می باشند یکی از این مدل ها، دستگاه بخارشوی چندکاره است که می توان برای شستشوی سطوح مختلف بواسطه ی سرهایی که دارد استفاده شود. بعضی از دستگاه های بخارشوی برقی دارای سیستم های مکشی هستند که می توانند با استفاده از مکش محل موردنظر را تمیز کرده و باعث خشک کردن آن شوند. در هتل ها برای تمیز کردن اتاق ها و مبلمان نیز از بخارشوی برقی استفاده می شود. بخار شوی برقی را می توان همچنینی به عنوان مکمل وسایل نظافتی استفاده کرد.

بخارشوی تک فاز

اگر به تمیزی و پاکیزگی محیط خود اهمیت میدهید، تمیز کردن با بخارشوی بهترین روشی است که میتوانید بکار گیرید. بخارشوی صنعتی تک فاز دارای مخزن آب تمیز و مخزن آب کثیف است. بخار آب خروجی با فشار بالا و رطوبت کم، پیوند میان آلایندگی و سطوح را شکسته، سپس مانده ی رطوبت به همراه ذرات آلودگی معلق ، در مخزن آب کثیف جمع آوری می گردد. این نوع از بخارشوی در هتل ها بسیار استفاده می‌شود به همین خاطر به آن بخارشوی هتلی نیز می‌گویند.

بخارشوی سه فاز

یکی از کارآمدترین انواع دستگاه بخار شوی، بخار شوی سه فاز است. بخار شوی سه فاز به خاطر قابلیت‌های منحصر به فرد خود پاسخگوی نیاز صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی، صنایع درمانی و بهداشتی و آزمایشگاهی و... است.

بخارشوی مداوم کار 

یکی از انواع دستگاه نظافت صنعتی، بخار شوی مداوم کار است که مدل‌های مختلف آن با میزان فشار بخار خروجی مختلف موجود هستند. از آنجایی که بخار شوی مداوم کار را معمولا برای به کار بردن در نظافت صنایع به کار می‌برند و مصرف خانگی ندارد و بعلاوه بسیار دستگاه حساسی نیز هست، اگر قصد خرید بخارشوی مداوم کار را دارید باید از نظر کارشناسان استفاده کنید. 

کارشناسان ما در نوین پاک در تمامی ساعات اداری پاسخگوی سوالات شما در خصوص خرید بهترین نوع بخارشوی صنعتی که مناسب فضای مورد نظر شما باشد، هستند.

بهترین نوع بخار شوی صنعتی

بهترین نوع بخار شوی صنعتی tanet است که tanet یکی از بهترین بخاز شوی صنعتی در حوزه نظافت است.
بخارشوی tanet معمولاً دارای اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی هستند و از بخار آب استفاده می‌کنند. با ایجاد بخار گرم و فشار، آلودگی‌ها، لکه‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها از سطوح توالت و حمام‌ها از بین می‌روند و به دلیل اثر ضدعفونی‌کننده بخار، محیط تمیز و بهداشتی می‌شود.

بخارشوی تک فاز 

اگر به تمیزی و پاکیزگی محیط خود اهمیت میدهید، تمیز کردن با بخارشوی صنعتی بهترین روشی است که میتوانید بکار گیرید. بخارشوی صنعتی سه فاز و تک فاز هر دو دارای مخزن آب تمیز و مخزن آب کثیف هستند. بخار آب خروجی با فشار بالا و رطوبت کم، پیوند میان آلایندگی و سطوح را شکسته، سپس مانده‌ی رطوبت به همراه ذرات آلودگی معلق، در مخزن آب کثیف جمع آوری می‌گردد.
دستگاه بخارشوی صنعتی تک فاز با فشارهای کاری متفاوت تولید می‌شود. دارای دیگ بخار با ظرفیت‌های متنوع، دستگاهی مکانیزه است که از بخار آب با دمای حداکثر 180 سانتی گراد جهت خشک، نظافت و ضدعفونی کردن و یا حتی استرلیزه کردن انواع سطوح میتوان بهره برد. از این دستگاه با تولید و پاشش مقدار مشخصی بخار آب و همچنین مکش رطوبت باقی مانده میتوان جهت پاکسازی سطوح مختلف، ماشین آلات صنعتی، منسوجات و حتی انواع فرش و مبل و صندلی استفاده نمود.

بخارشوی هتلی

خرید بخارشوی صنعتی تک فاز برای هتل ها بسیار مرسوم است، به همین دلیل به آن بخارشوی هتلی نیز می‌گویند. هتل‌ها با توجه به تردد افراد مختلف و جمعیت آن نیاز مبرم به نظافت‌های مداوم تخصصی دارند. هتل‌ها با توجه به نوع خدماتی که ارائه می‌دهند از دستگاه‌های مختلفی برای نظافت استفاده می‌کنند که بخارشوی هتلی یکی از این دستگاه هاست. با استفاده از بخارشوی هتلی میتوان مکان‌هایی مانند آسانسور، شیشه‌ها، مبلمان، پرده‌ها و نظافت اتاق را انجام داد. دستگاه بخارشوی صنعتی تک فاز قوی یکی از دستگاه‌های پرکاربرد نظافتی در صنعت هتلداری در اقصا نقاط جهان است. زیرا پاسخگوی نیازهای بسیاری در هتل همچون نظافت سطوح و پرده‌ها با ایجاد کمترین مزاحمت برای مسافران است. 

ویژگی‌های دستگاه بخار شوی تک فاز یا هتلی

 • سیستم مکش از باقی ماندن آلودگی‌های جدا شده از سطوح توسط دمای بالای بخار آب جلوگیری کرده و آنها را جمع آوری می‌کند.
 • تولید مداوم بخار آب، ویژگی اصلی دستگاه‌های بخارشوی با کیفیت است. پس از به اتمام رسیدن آب مخزن نیز نیازی به خاموش یا سرد شدن دستگاه نیست و می‌توانید مخزن را پر کرده و بلافاصله از دستگاه استفاده کنید.
 • دیگ بخار، اصلی ترین بخش هر دستگاه بخارشوی هتلی قوی است. بازده یک دستگاه بخارشوی شامل میزان تولید بخار و حداکثر دمای خروجی، به ظرفیت دیگ بخار و توان بویلر آن بستگی دارد.
 • چرخ‌های بزرگ مشکل جابجا کردن این دستگاه سنگین را حل کرده است.
 • نازل‌های متنوع، انواع سری ها، مخزن مواد شوینده و... از جمله امکانات جانبی طراحی شده برای بهبود و توسعه عملکرد دستگاه‌های بخارشوی هستند.
 • انواع بخارشوی هتلی شامل بخارشوی آب گرم و بخارشوی آب سرد تولید می شود که بسته به نیاز می توان از آنها استفاده کرد.
چنانچه قصد انتخاب یا اطلاع از قیمت خرید بهترین و قوی ترین بخارشوی صنعتی تک فاز و سه فاز یا هتلی خارجی و یا انواع تجهیزات نظافت صنعتی نظیر اسکرابر را دارید، برای مشاوره  با مشاورین فروش ما در نوین پاک در ارتباط باشید.

بخار شوی سه فاز

یکی از کارآمدترین انواع بخار شوی صنعتی، بخار شوی سه فاز است. این بخارشوی نسبت به مدل تک فاز آن موتورهای قوی‌تری دارد، از نیروی برق سه فاز استفاده می کند و برعکس بخارشوی تک فاز که مصارف نظافتی سنگین ندارد، به خاطر قابلیت‌های منحصر به فرد خود پاسخگوی نیاز صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی، صنایع درمانی و بهداشتی و آزمایشگاهی و... است. 
بخارشوهای صنعتی سه فاز با قدرت و توان فشار کاری متفاوت و حداکثر دمای متفاوت جهت نظافت و ضدعفونی یا استرلیزه کردن انواع سطوح طراحی و تولید می شوند. بخارشوی صنعتی سه فاز قوی با تولید و پاشش بخار آب پیوند میان آلاینده و سطح را شکسته و سپس آلودگی و رطوبت باقی مانده را مکش می کند. این دستگاه توانایی پاکسازی ماشین آلات صنعتی، سطوح مختلف، منسوجات و حتی انواع فرش و مبل و صندلی را دارد.به طور کلی ساخت بخارشوی هتلی و سه فاز با آلیاژهای مقاوم در برابر حرارت، به طول عمر و افزایش راندمان کاری بخارشوی بسیار کمک می کند.

ویژگی‌های بخارشوی سه فاز

 • مصرف حداقلی آب و مواد شوینده
 • این دستگاه بخار آب را با فشار مناسبی خارج می کند و به این ترتیب از آسیب رساندن به سطح جلوگیری می کند.
 • قابلیت پاک کردن سطح از بسیاری ویروس ها و باکتری ها و ضدعفونی کردن آن
 • بخارشوی سه فاز قابلیت پردازش جرم و آلودگی ها در داخل شیارهای سطحی را دارد.
 • تمامی دستگاه های بخارشویی با استفاده از نیروی الکتریکی کار می کنند. البته برخی بخارشوی های صنعتی هم تولید می شوند که با سوخت های فسیلی کار می کنند. 
 • مدل های متفاوت این دستگاه ها، بخار را در فشارهای متفاوت ایجاد می کنند که هر یک مختص نظافت محیطی خاص هستند. برای مثال دستگاه های بخارشویی که برای نظافت منازل استفاده می شود با فشار یک اتمسفر کار می کنند اما بخارشوهای صنعتی باید بتوانند فشاری بیشتر از یک اتمسفر را تولید کنند.

نکات خرید بخارشوی صنعتی سه فاز

اگر قصد خرید بخارشوی صنعتی سه فاز دارید پیشنهاد می کنیم نکات زیر را مد نظر قرار دهید تا مناسب‌ترین و بهترین بخارشوی سه فاز را انتخاب و خریداری نمایید:
 • طراحى بویلر به گونه ای باشد که  کارایى و مقاوم سازى لازم در برابر خوردگى و ایجاد سنگ آهک را داشته باشد
 • موتور وکیوم با طول عمر و راندمان کاری مناسب جهت مکش گرد و غبار و مایعات 
 • لوله خرطومى با قابلیت انعطاف پذیرى بالا
 • قیمت بخار شوی صنعتی سه فاز از مدل تک فاز بیشتر است.
 • فیلتر استیل در مجراى خروجى بویلر جهت جلوگیرى از ورود هرگونه ناخالصى به لوله هاى خرطومى و نازل ها
 • سیستم قطع و وصل کلیه فرآیندهاى دستگاه به هنگام افت فشار بخار خروجى
 • مجهز به سیستم هاى ایمنى مراقبتى جهت جلوگیرى از آسیب دیدن قطعات اعم از سنسورهاى حرارتى و فیلم هاى رطوبتى موجود بر روى بردهاى الکترونیک
 • مجرای تخلیه محتویات بویلر جهت نظافت دوره ایی
 • شناور استیل و ضد زنگ
 • بدنه تمام استیل جهت مقاوم سازی در برابر رطوبت
 • پوشش عایق جهت جلوگیری از اتلاف گرما

نوین پاک که در زمینه فروش دستگاه‌های نظافت صنعتی فعالیت می‌کند، نماینده فروش انواع مختلفی از بخارشوی سه فاز , اسکرابر و سوییپر از کمپانی‌های مختلف در ایران است. شما عزیزان می‌توانید با تماس با بخش مشاوره نوین پاک اطلاعات مورد نظرتان را کسب کنید.
footer curve
طراحی و بهینه سازی سایت آرتیت