نوین پاک : 09125148782

پیش از خرید و استفاده از پولیشر این مقاله را بخوانید

پیش از خرید و استفاده از پولیشر این مقاله را بخوانید

 برای استفاده از پولیشر این مقاله را بخوانید

حتما دیده‌اید که برای از بین بردن خط و خش هایی که پس از مدتی روی خودرو ایجاد می‌شود نیز از پولیش استفاده می‌شود. بعد از این کار رنگ بدنه خودرو مانند روز اول می‌شود. کار دستگاه پولیشر یا کف ساب نیز مشابه همین است. پولیشرهای با سرعت چرخش متفاوت، کاربردهای متفاوتی نیز دارند. در صورتی که سرعت چرخش بالایی داشته باشد برای عملیات جلادهی یا صیقلی کردن استفاده می‌شود و اگر سرعت چرخش پایین داشته باشد برای سایش سطوح و یا اصطلاحا اسکراب کردن مناسب است.
در پولیشر تک برس کل وزن دستگاه به برس منتقل می‌شود که این کار عملکرد دستگاه را در مقایسه با اسکرابر بسیار بالا می‌برد. هرچه سطح مقطع دستگاه کوچکتر باشد فشار اعمال شده از جانب موتور برس افزایش یافته در نتیجه قدرت سایندگی دستگاه نیز افزایش می‌یابد. به طور کلی این دستگاه عملکرد ساده ای دارد. به این صورت که برس دستگاه کف ساب با سرعت زیاد چرخیده و باعث سایش سطح می‌شود.

اجزا و ویژگی‌های پولیشر

  • این دستگاه دارای دسته کنترلی و یک برس دوار با قطر حدود 43 یا 50 سانتی متر و یک مخزن آب تمیز است که قابلیت شستشو همزمان با جلادهی سطوح را به دستگاه اضافه می‌کند. می‌توانید از این دستگاه در تمامی محیط‌های صنعتی یا تجاری و اداری استفاده کنید.
  • دسته ای برای توقف حرکت دارد و یک دسته کنترلی برای قطع و وصل کردن پاشش آب و دسته دیگری برای هدایت دستگاه که قابلیت تنظیم زاویه نیز دارد.
  • برخی از دستگاه‌های پولیشر را با بدنه تمام استیل می‌سازند. این کار باعث افزایش طول عمر و مقاومت و هم چنین افزایش قیمت دستگاه می‌شود. با هدف سهولت حرکت دستگاه دو چرخ بزرگ در عقب دستگاه قرار داده شده است. 
  • معمولا دستگاه‌های پولیشر را برقی می‌سازند. بنابراین تا هر زمان که دستگاه به برق متصل باشد می‌توانید از آن استفاده کنید و نگرانی بابت محدودیت زمانی استفاده ندارید. 
  • دستگاه پولیشر یا کف ساب مناسب تمامی سطوح نیست و تنها برای برخی از آنها مناسب است. برای مثال بیشتر برای کفپوش‌های خشن مثل سنگ، بتن روکش دار، سرامیک و ... استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که این دستگاه در حالت کلی مخزن آب تمیز، آب کثیف و سامانه مکش ندارد اما در صورت نیاز می‌توانید آنها را به دستگاه اضافه کنید.
  • در انتخاب مواد جلادهنده برای دستگاه پولیشر دقت کنید و آن را بر اساس جنس سطحی که قصد پولیش کردن آن را دارید انتخاب کنید. زیرا استفاده از مواد جلادهنده نامناسب می‌تواند باعث خوردگی یا آسیب رساندن به کفپوش شود. مواد پولیش باید مدتی روی سطح باقی بمانند تا اثر خود را نشان دهند. 

چنانچه در خصوص خدمات پس از فروش، اورگونومیک بودن دستگاه و دسته‌ها، توان قدرتی دستگاه و ... سوالی دارید می‌توانید با کارشناسان فروش ما در نمایندگی نوین پاک در تماس باشید. 

دانشنامه نظافت صنعتی

لوگو نوین پاک ماشین تهران – کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص، بلوار کرمان خودرو، خیابان ۵۸ (شیرین)، پلاک ۹ تلفن : - 02145947000 09125148782 تلفن : - 02145947000 09125148782
ایمیل :
footer curve
طراحی و بهینه سازی در تیم توسعه اتحاد صنعت صدرا