نوین پاک : 09125148782

کارایی و عملکرد ترولی نظافتی برای پاساژها و درمانگاه‌‌ها

کارایی و عملکرد ترولی نظافتی برای پاساژها و درمانگاه‌‌ها

کارایی و عملکرد ترولی

شاید شما هم با این صحنه مواجه شده باشید که برای شستشوی غیر مکانیزه یک فضا مثل راهروهای مجتمع‌های تجاری کوچک، درمانگاه‌های کوچک یا ... که امکان استفاده از ابزارهای نظافت صنعتی در آنها وجود ندارد، نیروی خدماتی یک سطل آب و یک تی را با خود حمل می‌کند. یک بار تی را در سطل فرو برده و آن را روی کف می‌کشد. پس از مدتی نظافت تمام آب سطل کثیف شده و این فرآیند دیگر کمکی به تمیزی سطح نمی کند. وجود یک دستگاه ترولی نظافت در این مکان‌ها این مشکل را حل می‌کند. چرا که مجهز به آبگیر و مخزن آب تمیز و آب کثیف هستند. ترولی باید بتواند اقلام و تجهیزات نظافتی را حمل کند بنابراین اغلب بسیار مقاوم طراحی می‌شوند. برای مثال شاسی ترولی از پلی اتیلن با دانسیته بالا ساخته می‌شود که قابلیت تحمل بار تا 100 کیلوگرم را دارد. این شاسی به منظور حمل وسایل نظافت مثل شیشه شوی، دستمال و ... می‌تواند در تعداد طبقات مختلفی طراحی شود. برای اینکه حمل دستگاه آسان باشد نیز دو عدد چرخ کوچک گردان در جلو (به منظور افزودن امکان دور زدن در فضاهای کوچک) و دو عدد چرخ بزرگ در پشت برای آن تعبیه شده است.
این دستگاه بهترین، کاربردی‌ترین و در عین حال مقرون به صرفه‌ترین روش جایگزین برای روش نظافت سنتی محوطه و بهترین جایگزین برای ابزارهای نظافت صنعتی مکانیزه است. خرید یک ترولی یا چرخ دستی نظافت تاثیر بسزایی در کیفیت و سرعت نظافت و هم چنین جلوگیری از خستگی کسی که مسئول نظافت است، دارد. چرا که تمام اقلام و ابزار مورد نیاز برای نظافت از کیسه زباله و دستمال‌های گردگیر گرفته تا انواع مواد شیمیایی پاک کننده، تی، مخزن آب و ... به طور همزمان و سازماندهی شده در یک ترولی وجود دارد. به این ترتیب نیروی خدماتی می‌تواند در یک زمان چند فرآیند نظافتی را انجام دهد. این در حالی است که در صورت نبود ترولی، فرآیند نظافت باید به صورت گام به گام انجام شود. وسایل مورد نیاز برای هر مرحله آورده شود پس از انجام فرآیند به انبار رفته و وسایل مورد نیاز برای مرحله بعدی آورده شود. برای مثال وسایل مورد نیاز برای گام اول مرحله جمع آوری زباله‌‌هاست و گام‌های بعدی که شامل مراحل گردگیری، شستشو و خشک کردن می‌باشد که مشخصاً این فرآیند وقت و انرژی زیادی را از نیروی خدماتی خواهد گرفت.

دانشنامه نظافت صنعتی

لوگو نوین پاک ماشین تهران – کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص، بلوار کرمان خودرو، خیابان ۵۸ (شیرین)، پلاک ۹ تلفن : - 02145947000 09125148782 تلفن : - 02145947000 09125148782
ایمیل :
footer curve
طراحی و بهینه سازی در تیم توسعه اتحاد صنعت صدرا