نوین پاک : 09125148782

نکات سریع برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن کف

نکات سریع برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن کف

تمیز کردن و ضد عفونی کردن کف

در گذشته، ممکن است کف‌ها به عنوان یک سطح محیطی غیر بحرانی در نظر گرفته می‌شدند، اما همه‌گیری تصور همگان را از اینکه کدام سطوح برای ایمن نگه‌داشتن مشتریان و کارکنان حیاتی هستند، تغییر داد. در حالی که تمیز کردن منظم کف تأسیسات شما احتمالاً یک روش معمول است، آیا تفاوت بین تمیز کردن و ضد عفونی کردن را می دانید؟

تمیز کردن و ضد عفونی کردن: تفاوت را بدانید

تمیز کردن کف عبارت است از حذف فیزیکی خاک، زباله و مواد آلی از سطح. تمیز کردن یک مرحله مهم در فرآیند ضد عفونی است. ازاسکرابر های صنعتی می توان برای انجام این کار مهم در بین فرآیندهای ضدعفونی در حالی که افراد حضور دارند استفاده کرد، زیرا محلول تمیز کننده روی زمین اعمال می شود و به سرعت برداشته می شود تا از حوادث ناشی از سقوط جلوگیری شود.

ضدعفونی کف استفاده از محلول های شیمیایی است که عوامل بیماری زا و میکروارگانیسم های بیماری زا را از بین می برد. این مواد شیمیایی به زمان ماندگاری تا 10 دقیقه (زمان‌ها متفاوت است) برای انجام کار خود نیاز دارند. این کار پس از تمیز کردن و زمانی که یک منطقه را می توان بسته کرد، زیرا کف حداقل برای مدت زمان مورد نیاز خیس می شود، انجام می شود.

نکاتی برای ضدعفونی کردن کف

قبل از تمیز کردن زمین، خاک سست، زباله و سایر مواد را حذف کنید.
از یک اسکرابر برای تمیز کردن کامل کف استفاده کنید، که خاک های سرسخت و مواد آلی را که می توانند برای میکروارگانیسم ها مهمان نواز باشند حذف می کند. قبل از ادامه، اجازه دهید کف ها کاملا خشک شوند.
یک ضد عفونی کننده مورد تایید EPA را انتخاب کنید و مطمئن شوید که ماده شیمیایی انتخابی شما برای استفاده در نوع کفپوش شما تایید شده است. EPA فهرستی از ضدعفونی‌کننده‌های ثبت‌شده را که معیارهای EPA را برآورده می‌کنند، نگهداری می‌کند.
هنگام تهیه و استفاده از محلول ضدعفونی کننده، همیشه از تجهیزات حفاظت فردی (PPE) مناسب استفاده کنید.
محلول ضد عفونی کننده را طبق دستورالعمل برچسب آماده کنید. برای اطمینان از اثربخشی، دستورالعمل‌های استفاده از جمله زمان تماس را به دقت دنبال کنید.
همیشه هنگام درمان مناطق، تردد پاها را محدود کنید و از پروتکل های ایمنی مناسب مانند قرار دادن موانع و استفاده از علائم ایمنی برجسته استفاده کنید تا از لغزش و تصادف در هنگام خیس ماندن کف ها جلوگیری شود.
ضدعفونی کننده را با اسپری اسپری، موپ ها یا اسکرابرهای خودکار که در حالتی کار می کنند که اجازه می دهد محلول برای مدت زمان ماندگاری لازم روی زمین بماند، استفاده کنید. در صورت استفاده از اسکرابر خودکار Tennant:
اسکرابر خودکار را با بلند کردن یا برداشتن اسکرابر روی دوبار اسکرابر تنظیم کنید.
جریان محلول را بر روی کمترین میزان جریان محلول ممکن تنظیم کنید.
با سرعتی اسکراب کنید تا ماده ضدعفونی کننده در مسیر اسکراب توزیع شود.
اطمینان حاصل کنید که ماده ضدعفونی کننده برای مدت زمان مورد نیاز با سطح کف در تماس باقی می ماند و اجازه می دهد سطوح پس از استفاده در هوا خشک شوند.
مخازن باقیمانده محلول ضد عفونی کننده را بلافاصله پس از استفاده تخلیه کنید. دستگاه کف را با آب با استفاده از شستشوی معمولی بشویید تا هر گونه باقیمانده محصول در داخل آن حذف شود تا پتانسیل مشکلات فعل و انفعالات شیمیایی کاهش یابد.
فرآیندهای تمیز کردن اضافی را می توان بین چرخه های ضد عفونی برای ایجاد یک محیط تمیز و ایمن برای مشتریان، مهمانان و کارمندان استفاده کرد.
حتی زمانی که طبق دستورالعمل استفاده می شود، استفاده از مواد ضد عفونی کننده در اسکرابر خودکار ممکن است باعث فرسودگی زودرس شود و خدمات اضافی تماس بگیرید زیرا مواد ضد عفونی کننده می توانند آسیب بیشتری نسبت به مواد شوینده داشته باشند.
استفاده از مواد ضد عفونی کننده بدون زمان تماس کافی روی سطح باعث ایجاد حس ایمنی کاذب و هدر رفتن بودجه می شود. استفاده سنتی از اسکرابرهای خودکار محلول را پایین می‌آورد و آن را در 2-3 ثانیه بازیابی می‌کند. این مدت برای دستیابی به اثربخشی کافی نیست.
نکاتی برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن اسکرابرهای خودکار*
قبل از انتخاب یک پاک کننده یا ضدعفونی کننده، برچسب ها را بررسی کنید تا مشخص کنید که آیا مواد شیمیایی با سطوح و قطعات کف شوی شما سازگار است یا خیر. برخی از مواد ضدعفونی کننده، درست مانند برخی از محصولات پاک کننده، می توانند فلزات، پلاستیک ها و انواع لاستیک را خورده کنند.
تمام سطوح سخت و غیر متخلخل دستگاه را کاملاً تمیز کنید. پس از تمیز کردن، قبل از ضدعفونی، زمان بگذارید تا سطوح کاملاً در هوا خشک شوند.
مواد ضدعفونی کننده را با پاک کردن یا اسپری کردن کاملاً بمالید و زمان تماس و دستورالعمل های PPE را به دقت دنبال کنید.
اگر نمی توان به برخی از سطوح از طریق پاک کردن یا اسپری دسترسی پیدا کرد، ممکن است لازم باشد قطعات را جدا کرده و در ماده ضدعفونی کننده فرو ببرید.
تجهیزات را با آب پاک کرده و بشویید تا بقایای مواد ضد عفونی کننده از دستگاه پاک شود، توجه ویژه ای به عرشه اسکراب، کفگیرها و سایر مناطق مستعد خوردگی شیمیایی داشته باشید تا احتمال آسیب به تجهیزات شما کاهش یابد. مراقب باشید که قطعات الکتریکی دستگاه را اسپری نکنید.
*همیشه دستورالعمل های مربوط به برند کف شوی خود را بخوانید و دنبال کنید.

منبع:tennantco

دانشنامه نظافت صنعتی

لوگو نوین پاک ماشین تهران – کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص، بلوار کرمان خودرو، خیابان ۵۸ (شیرین)، پلاک ۹ تلفن : - 02145947000 09125148782 تلفن : - 02145947000 09125148782
ایمیل :
footer curve
طراحی و بهینه سازی در تیم توسعه اتحاد صنعت صدرا