نوین پاک : 09125148782

5 مرحله برای آماده سازی کف برای شستشو

5 مرحله برای آماده سازی کف برای شستشو

آماده سازی کف برای شستشو

اسکرابرهای اتوماتیک، تمیز کردن کف در تاسیسات شما را بسیار آسان و کارآمد می کند. آنها به طور چشمگیری سریعتر از تمیز کردن سطل و تمیز کردن هستند. بعلاوه، استفاده از اسکرابرهای کف شوی جدید و سواری بسیار ساده تر و کارآمدتر از حتی اسکرابرهای خودکار یک دهه پیش است - و نسل جدید اسکرابرهای روباتیک این کارایی را به سطح کاملاً جدیدی رسانده است. اما این بدان معنا نیست که هیچ کاری برای تمیز کردن کفپوش شما وجود ندارد. یکی از بزرگترین کلیدها برای به حداکثر رساندن کارایی و عملکرد در برنامه تمیز کردن کف این است که مطمئن شوید که کف خود را به درستی برای شستشو آماده می کنید. 

در اینجا پنج بهترین روش ساده برای استفاده از دستگاه کف شوی خودکار وجود دارد:

1. تشک ها را بردارید

تشک ها روشی عالی برای تمیزتر نگه داشتن کف ها و کاهش گرد و غبار، کثیفی و زباله های ردیابی شده در آن هستند. قبل از تمیز کردن کف ها با اسکرابر خودکار، مطمئن شوید که همه تشک ها را جمع کرده و بردارید.
چرا مهم است: اکثر دستگاه های کف شوی خودکار برای کار بر روی بسترهای سخت کف طراحی شده اند، نه فرش های فرش یا حتی تشک های لاستیکی. این بدان معنی است که اسکرابر خودکار خاک را از تشک بیرون نمی کشد. تشک ها را می توان به راحتی جدا کرد و شست (همین نکته است!). یک اسکرابر خودکار همچنین می تواند روی لبه های تشک گیر کند و به طور بالقوه به تشک یا ماشین آسیب برساند.

2. کف را از قبل جارو کنید

احتمالاً فکر می کنید قبل از تمیز کردن زباله های بزرگ را جمع آوری کنید، اما بهترین کار همیشه این است که از قبل جارو کنید تا همه خاک و گرد و غبار را از مسیر تمیز کردن پاک کنید. حتی اگر کثیفی قابل مشاهده آشکار نباشد، لایه‌ای از گرد و غبار در بیشتر طبقات ظرف چند ساعت جمع می‌شود.
چرا مهم است: اسکرابرهای خودکار قدرت تمیز کنندگی قدرتمندی را ارائه می دهند، اما همچنین از پوشش کف شما محافظت و بهبود می بخشند. تمیز کردن یک کف کثیف و گرد و غبار می تواند باعث ایجاد تعدادی از مشکلات ناخواسته شود. اسکرابر ممکن است مقادیر زیادی کثیفی را به گل تبدیل کند و آن را در اطراف کفپوش پخش کند و در نهایت برای تمیز کردن کف به چندین پاس نیاز باشد. سنگریزه‌های کوچک، سنگ‌ها و دیگر زباله‌ها می‌توانند به اطراف کشیده شوند و به طور بالقوه در کف زمین ساییده شوند و به پایان آسیب بزنند. کثیفی و زباله همچنین می تواند باعث سایش و پارگی اضافی یا تسریع در برس، درایور پد و سایر قطعات ماشین تمیزکننده شود.

3. مواد چسبنده را خراش دهید

کمی مکمل برای شماره 2: مطمئن شوید که قبل از استفاده از اسکرابر اتوماتیک خود، زمانی را برای مشاهده و پاک کردن هرگونه مواد چسبنده، مانند آدامس یا غذای خشک اختصاص دهید.
چرا مهم است: باز هم، اسکرابرهای اتوماتیک مدرن، تمیز کردن قدرتمندی را ارائه می دهند، اما به گونه ای طراحی نشده اند که مطلقاً هر چیزی و همه چیز را از کف شما پاک کنند. در بهترین حالت، باقیمانده های چسبنده ممکن است سرسختانه در برابر مالش دادن مقاومت کنند و روی کف شما باقی بمانند. اما باقی مانده های چسبنده نیز ممکن است توسط اسکرابر به اطراف پخش شوند - یا می توانند منجر به رگه شدن از اسکرابر شوند.

4. موانع را پاک کنید

هر گونه مانعی مانند قفسه های چرخان یا نمایشگرها را از مسیر تمیز کردن خود خارج کنید. در صورت امکان اثاثیه منزل را نیز جابجا کنید.
چرا مهم است: می‌خواهید مطمئن شوید که کل فضای کف را تمیز می‌کنید - بدون اینکه گرد و غبار و خاک در اطراف لبه‌های موانع بزرگ یا نامناسب باقی بمانید. شما همچنین می خواهید به جای اینکه در یک مسیر پیچیده پر از موانع حرکت کنید، کارایی مسیر تمیز کردن خود را به حداکثر برسانید.

5. ارسال علائم هشدار/احتیاط

ایمنی همیشه حرف اول را می زند: فراموش نکنید که تابلوهای هشدار/احتیاط/کف مرطوب را به طور برجسته ارسال کنید تا اطمینان حاصل شود که کارمندان، مشتریان و سایر بازدیدکنندگان تاسیسات از تمیز کردن کف در حال انجام است. اطمینان حاصل کنید که تابلوها را در مکان‌های کاملاً قابل مشاهده، در ورودی‌های منطقه(هایی) که در آن تمیز کردن کف انجام می‌شود، قرار دهید.
چرا مهم است: حوادث لغزش و افتادن یکی از دلایل اصلی آسیب در محل کار هستند، بنابراین شما باید در حصول اطمینان از اینکه مردم بلافاصله پس از شستشوی کف از کف بالقوه مرطوب آگاه هستند، بسیار محتاط باشید.
آماده سازی نتیجه می دهد
مانند بسیاری از چیزها در کار و زندگی، صرف کمی زمان اضافی برای آماده سازی در قسمت جلویی می تواند سود قابل توجهی را در قسمت عقب به همراه داشته باشد. پیروی از این پنج روش ساده برای آماده‌سازی کف‌پوش‌ها قبل از استفاده از دستگاه شستشوی خودکار می‌تواند به شما در محافظت و درخشندگی طولانی‌تر کف‌ها کمک کند و در عین حال از سرمایه‌گذاری شما در تجهیزات نظافتی محافظت کند. اما انجام کمی کار از قبل می‌تواند کارآیی نظافت و کار شما را افزایش دهد – به شما این امکان را می‌دهد که به طور مداوم به کف‌های تمیز و درخشانی که می‌خواهید در کمترین زمان برسید.
منبع:tennantco.com

دانشنامه نظافت صنعتی

لوگو نوین پاک ماشین تهران – کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص، بلوار کرمان خودرو، خیابان ۵۸ (شیرین)، پلاک ۹ تلفن : - 02145947000 09125148782 تلفن : - 02145947000 09125148782
ایمیل :
footer curve
طراحی و بهینه سازی در تیم توسعه اتحاد صنعت صدرا