نوین پاک : 09125148782

دلیل اصلی از کار افتادن کف شوی ها

دلیل اصلی از کار افتادن کف شوی ها

دلیل اصلی از کار افتادن کف شوی ها

اسکرابرهای صنعتی ابزار مورد نیاز برای تمیز نگه داشتن کف هستند. وقتی یک اسکرابر کار نمی کند و یک کار باید انجام شود خسته کننده است. مانند هر نوع تجهیزات دیگری، برای ادامه کار به درستی نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. تنها با آشنایی اپراتور با عملکردهای اساسی دستگاه و مسائل رایجی که ممکن است پیش بیاید، می توان از بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد. این وبلاگ بر روی برخی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است هنگام استفاده از اسکرابر ایجاد شود، تمرکز خواهد کرد. بسیاری از این موارد با تعمیر و نگهداری معمول قابل پیشگیری هستند. در این قسمت ما در مورد نحوه عیب یابی مشکلات دستگاه های کف شوی که آب را پایین نمی آورند و آن را جمع نمی کنند بحث خواهیم کرد.
مشکل شماره 1

دستگاه تمام آب کثیف را نمی مکد:

این می تواند ناشی از چند چیز مختلف باشد و ما آن را به 2 قسمت تقسیم می کنیم. قسمت اول: آیا موتور vac کار می کند؟    

ابتدا مطمئن شوید که موتور vac کار می کند. اگر موتور vac روشن می شود و اسکرابر آب کثیف را جمع نمی کند، دلایل بسیار ساده ای وجود دارد. همیشه ابتدا با ساده ترین چیزها شروع کنید! جایی که لاستیک با هر اسکرابر با جاده برخورد می کند، اسکرابر است. آیا شیلنگ vac به اسکاج وصل شده است؟ در این صورت، شیلنگ جاروبرقی را از روی مجموعه اسکرو بکشید. انتهای شلنگ را احساس کنید. آیا مکش زیاد است؟ در غیر این صورت وجود انسداد در شیلنگ را بررسی کنید. ممکن است چیزی شبیه به این پیدا کنید:
گرفتگی شیلنگ واکس اسکرابر کف
گرفتگی شیلنگ های vac یک راه حل ساده است. گاهی اوقات زباله ها می توانند بیشتر از شیلنگ به سمت مخزن بازیافت بروند. ممکن است لازم باشد شیلنگ vac را بردارید و آن را بررسی کنید. دسته جارو برای رفع گرفتگی شیلنگ های واکر خوب عمل می کند. همچنین به داخل گیره که شیلنگ vac به آن متصل می شود نگاه کنید. گرفتگی هم می تواند آنجا باشد. 

شلنگ تخلیه را از نظر وجود آب کثیف بررسی کنید. آیا درپوش تخلیه روی شلنگ محکم شده است؟ یک شلنگ تخلیه باز به مکش اجازه ورود به مخزن بازیابی را می دهد. این باعث می شود که مکش بسیار کمی روی شیلنگ vac وجود داشته باشد.   

همچنین به شیلنگ vac برای شکاف یا سوراخ نگاه کنید. به این ترتیب ممکن است مقدار زیادی مکش را از دست بدهید. اگر شیلنگ سالم است و مکش کافی وجود ندارد، شیلنگ vac را تا جایی که به مخزن بازیابی وصل شده است، دنبال کنید. مطمئن شوید که واقعاً به مخزن متصل است. ایده خوبی است که یک شیلنگ جایگزین یدکی در دسترس داشته باشید.  

مکش همچنین می تواند توسط ترک های واشر روی درب بازیابی از بین برود. نوعی درپوش برای ورود به مخزن بازیابی وجود خواهد داشت. در اینجا نمونه ای از برخی از درپوش های مخروطی مشکل دار آورده شده است. این یک پوشش تانک بازیابی Advance Warrior است. به شکاف های واشر توجه کنید. مکش در آنجا از بین می رود.    
درب مخزن ریکاوری Advance Warrior 

 اسکرابرها همچنین راهی برای فیلتر کردن هوای ورودی به موتور واک دارند. این کار را می توان توسط یک پنل فیلتر مانند پنل ها انجام داد. این فیلترهای کاغذی باید پس از هر بار استفاده کشیده و تمیز و خشک شوند. همیشه یک یدک نگه دارید. ماشین‌های دیگر  از قفس صفحه‌نمایش فولادی ضد زنگ برای فیلتر کردن هوا استفاده می‌کنند. آنها همچنین دارای توپ های پینگ پنگ برای جلوگیری از ورود آب به موتور vac هستند. هنگامی که مخزن بازیابی پر می شود، این توپ ها شناور می شوند و مانع از ورود آب به موتور خلاء می شوند. موتور vac همچنان کار می کند اما مکشی وجود ندارد. گاهی اوقات این توپ ها ممکن است گیر کنند و هوا را مسدود کنند حتی زمانی که مخزن پر نیست. بهتر است هر چند وقت یکبار اینها را بردارید و تمیز کنید. در اینجا چیزی است که باید به دنبال آن باشید:
شناورها و فیلترهای مخزن بازیابی کف اسکرابر
و به داخل مخزن بازیابی نگاه کنید. ممکن است یک سینی زباله داشته باشید که چیزهایی را که جارو نشده اند جمع می کند. سینی زباله به مخزن کمک می کند تا مواد جامد در آن قرار نگیرد که به خوبی تخلیه نمی شوند. این سینی را تمیز نگه دارید. اگر پر شود و با زباله پر شود، دستگاه مکش خود را از دست می دهد.   

یکی دیگر از مواردی که هنگام عیب یابی کمبود مکش باید بررسی شود این است که مطمئن شوید موتور واک روی مخزن محکم شده است. یک موتور vac که به درستی نصب نشده باشد، ممکن است با فشار ندادن محکم به مخزن، مکش خود را از دست بدهد. موتور vac را احساس کنید. آیا حرکتی وجود دارد؟ باید محکم در برابر واشر بین موتور واک و مخزن قرار گیرد. توجه داشته باشید که در این تصویر موتور vac به طور ایمن روی مخزن نصب شده است.

موتور Vac روی اسکرابر اتوماتیک.  جریان هوا را نشان می دهد

درک ایده اصلی در مورد اینکه چگونه جاروبرقی باعث مکش در اسکرو می شود به عیب یابی مشکلات اسکرابر کف کمک می کند. فلش های قرمز رنگ در تصویر بالا نشان می دهد که چگونه موتور vac با بیرون کشیدن هوا از مخزن خلاء در مخزن بازیابی ایجاد می کند. شیلنگ مخزن مشکی هوا و آب کثیف را از اسکاج می آورد و در مخزن بازیابی می ریزد.  
اگر همه این موارد خوب بررسی شده باشد، ممکن است که موتور vac فرسوده شده باشد. 
واک را بردارید و آن را بررسی کنید. ممکن است یک جاروبرقی زنگ زده یا پر از باقی مانده موم پیدا کنید. گاهی اوقات این موتورها صدای سنگ زنی ایجاد می کنند.  زمان تعویض
اگر مکش خوبی در شیلنگ vac وجود دارد اما دستگاه تمام آب را جمع نمی کند، موارد دیگری وجود دارد که باید بررسی شود.
اگر مقداری از آب را جمع می‌کند، اما رگه‌های زیادی بر جای می‌گذارد، مجموعه اسکاج را بردارید و آن را بررسی کنید. ممکن است زباله، کثیفی و چیزهای دیگری وجود داشته باشد که آب را در بین تیغه‌های داخلی و خارجی اسکاج مسدود می‌کند. همه اینها را پاک کن این ایده بسیار خوبی است که همیشه بعد از هر بار استفاده، گیره را بردارید و گیره را تمیز کنید و تیغه ها را پاک کنید.   
همچنین ممکن است متوجه شوید که تیغه های اسکاج به تازگی شل شده اند و باید دوباره در مجموعه نصب شوند. تیغه داخلی را می توان از قسمت مونتاژ بیرون کشید. ممکن است نتوانید این راه رفتن پشت دستگاه را ببینید. Squeegee را بردارید. ممکن است به این شکل باشد:
 کف شوی رگه هایی به جا می گذارد
توجه کنید که چگونه تیغه داخلی این Advance Squeegee از یک طرف بیرون کشیده می شود. دستگیره کشش بادی گیره داخلی گم شده است. این اتفاق می تواند در وسط اسکاج نیز رخ دهد. به سادگی آن را دوباره قرار داده و سفت کنید. هیچ ابزاری در این مورد نیاز نیست. یک بند نگهدارنده و دستگیره ها بیشتر تیغه های اسکاج را در جای خود نگه می دارند. با این کار تعویض تیغه ها آسان می شود. این می تواند زمان خوبی برای چرخاندن تیغه ها به اطراف باشد. بیشتر تیغه های اسکاج عقب را می توان برای استفاده از هر 4 لبه برگرداند. هنگامی که لبه های اسکاج عقب تیز نیستند و گرد شده اند، آب را به خوبی جذب نمی کنند. وقتی این اتفاق می افتد، رگه هایی از آب کثیف را خواهید دید. ممکن است وقت آن رسیده باشد که تیغه های اسکاج خود را تعویض کنید.  

اگر آب را به خوبی از وسط یا انتهای اسکاج جمع کند اما در تمام طول آن نه؟ به این دو تصویر توجه کنید:

فقط وسط را انتخاب می کند فقط لبه ها را می گیرد 
اسکرابر کف آب را از وسط اما نه انتها جمع می کنداسکرابر کف اسکرابر انتهای آن را بلند می کند اما وسط را نه
فقط وسط را انتخاب می کند فقط لبه ها را می گیرد 

اسکرابر کف آب را از وسط اما نه انتها جمع می کنداسکرابر کف اسکرابر انتهای آن را بلند می کند اما وسط را نه

 گام اسکاجی تنظیم نشده است.
دستورالعمل های مربوط به تنظیم گام را با کتابچه راهنمای اپراتور خود بررسی کنید. معمولا انجام آن بسیار آسان است. باید تمام آب را به این صورت جمع کند:

اسکرابر که تمام آب کثیف را جمع می کند

 اکنون اجازه دهید به بخش دوم این مشکل نگاه کنیم:  موتور Vac کار نمی کند .

اگر عملکرد جاروبرقی فعال است و صدای کارکردن موتور vac را نمی شنوید، ابتدا مطمئن شوید که دستگاه شارژ شده است. هر زمان که عملکردی در اسکرابر روشن نمی شود، ایده خوبی است که مطمئن شوید که اسکرابر کاملاً شارژ شده است. اگر ولتاژ باتری پایین باشد، اسکرابر ممکن است روشن شود و حرکت کند، اما برس ها و جاروبرقی روشن نمی شوند. یا ممکن است برای یک یا دو دقیقه روشن شوند و سپس خاموش شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد بررسی ولتاژ پایین اینجا را کلیک کنید .  

نکته آسان بعدی این است که مطمئن شوید مخزن بازیابی پر نیست. یک مخزن پر می تواند دریچه را خاموش کند تا بیش از حد پر نشود و به موتور vac آسیب نرساند. بعد مدار شکن را برای vac بررسی کنید. آیا بیرون زده است؟ در اینجا یک نمونه از قطع کننده موتور vac آورده شده است. این روی یک ارابه ویندزور است. مطمئن شوید که تمام شکن ها به داخل فشار داده شده اند و یکی از آنها بیرون نیامده است.  

 مدار شکن موتور Vac ارابه ویندزور

برخی از ماشین‌ها ممکن است مدار شکن برای vac نداشته باشند. این ماشین‌ها از یک کد خطا در صفحه نمایش استفاده می‌کنند تا به شما اطلاع دهند که مشکلی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این خطاها، دفترچه راهنمای اپراتور خود را بررسی کنید.  

اسکرابرها راه هایی برای خاموش کردن واکر در صورت پر بودن مخزن دارند. برخی از ماشین ها از حسگر سطح شناور استفاده می کنند مانند:
 نمای بیرونی تانک نمای داخل تانک
سنسور شناور در یک اسکرابر سواری

 هنگامی که سطح آب به این سوئیچ می رسد، شناور می شود و واکس را خاموش می کند. این را برای آلودگی و زباله بررسی کنید. ممکن است در موقعیت بالا گیر کرده باشد و پانل کنترل نشان می دهد که مخزن پر است در حالی که پر است. یا ممکن است قسمت شناور سوئیچ شکسته شود و باید تعویض شود.  

در مرحله بعد ولتاژ موتور vac را با یک ولت متر بررسی کنید. به سادگی موتور vac را از برق بکشید و ولتاژ مناسب 24 یا 36 ولت از دستگاه را بررسی کنید. معمولاً راهی برای جدا کردن موتور vac وجود دارد. شما یا یک پلاگین دلفی یا اتصالات چین دار نر و ماده پیدا خواهید کرد. اگر ولتاژی در موتور واک ندارید و موارد بالا را قبلاً بررسی کرده اید، اکنون وقت آن است که به کلیدها، رله ها یا کنتاکتورها نگاه کنید.  

اگر واك درگير باشد و ولتاژ مناسبي در موتور وجود داشته باشد، واك روشن نمي شود، بايد تعويض شود. ما در اینجا موتورهای vac را برای اکثر ماشین ها داریم .  

اگر نتوانسته اید عیب یابی کنید که چرا دستگاه اسکرابر شما تمام آب را نمی مکد، ما می توانیم کمک کنیم!   برای صفحه تماس با ما اینجا را کلیک کنید . ما پشتیبانی فنی رایگان برای هر مارک ماشین کفپوش ارائه می دهیم.  

مشکل شماره 2
 دستگاه آب را پایین نمی آورد.
در اینجا مواردی وجود دارد که وقتی هیچ یا مقدار مناسبی از محلول تمیز کننده روی زمین دریافت نمی کنید باید به دنبال آنها باشید. 
فیلتر محلول: بسیاری اوقات این فیلتر تمیز نمی شود و به آرامی مسدود می شود. این روده های فیلتر اندازه متفاوتی دارند، 

رفع آن آسان است. قبل از برداشتن روده فیلتر، ابتدا مخزن محلول را تخلیه کنید. سپس روده فیلتر را بردارید، صفحه را تمیز کنید و روده را در جای خود بپیچانید. شما نمی خواهید به این شکل باشد:

فیلتر کف اسکرابر گرفتگی روده نوبلز 

صفحه را بیرون آورده و با آب بشویید سپس دوباره نصب کنید. 

نکته: همیشه یک فیلتر محلول اضافی و درپوش را در انبار نگه دارید. اینها می توانند شکننده شوند و به راحتی ترک بخورند یا آسیب ببینند.  
همچنین ممکن است یک صفحه فیلتر درون خطی مانند این صفحه از Clarke Focus وجود داشته باشد: 
فیلتر راه حل 
سوپاپ راه حل: آیا سیم ها وصل شده اند؟ به تصویر زیر توجه کنید. بیشتر اینها دو سیم دارند. بررسی کنید تا مطمئن شوید که هر دو متصل هستند. برخی از شیرها نیز دارای تنظیمی برای افزایش یا کاهش مقدار آب خروجی هستند. تا آخر خاموش است یا خاموش؟ همچنین ممکن است در داخل این دریچه زباله وجود داشته باشد. به خصوص اگر صفحه فیلتر روده برداشته شده باشد. موارد را در تصویر بالا می بینید؟ بدون صفحه نمایش، همه چیز به دریچه محلول می رود. وقتی این اتفاق می‌افتد، وصل می‌شود و همچنین می‌تواند همیشه آب چکه کند، زیرا دریچه نمی‌تواند کاملاً بسته شود.

دانشنامه نظافت صنعتی

لوگو نوین پاک ماشین تهران – کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص، بلوار کرمان خودرو، خیابان ۵۸ (شیرین)، پلاک ۹ تلفن : - 02145947000 09125148782 تلفن : - 02145947000 09125148782
ایمیل :
footer curve
طراحی و بهینه سازی در تیم توسعه اتحاد صنعت صدرا