نوین پاک : 09125148782

رایج ترین مشکلاتی را که ممکن است هنگام استفاده از اسکرابر ایجاد شود.

رایج ترین مشکلاتی را که ممکن است هنگام استفاده از اسکرابر ایجاد شود.

مشکلات رایج هنگام استفاده از اسکرابر

اسکرابر صنعتی ابزار مورد نیاز برای تمیز نگه داشتن کف شما هستند. اما مانند هر نوع تجهیزاتی، برای ادامه کار به درستی نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. زمانی که اسکرابر شما کار نمی کند و باید کاری انجام شود، می تواند خسته کننده باشد. تنها با آشنایی اپراتور با عملکردهای اساسی دستگاه و مسائل رایجی که ممکن است پیش بیاید، می توان از بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد. این  وبلاگ  برخی از رایج ترین مشکلاتی را که ممکن است هنگام استفاده از اسکرابر ایجاد شود، مورد توجه قرار می دهد. بسیاری از این موارد با تعمیر و نگهداری معمول قابل پیشگیری هستند. در این قسمت به دو موضوع دیگر می پردازیم که دانستن آنها از قبل می تواند در زمان و هزینه صرفه جویی کند.  

  • 'ماشین من فقط چند دقیقه کار می کند و سپس باتری ها تمام می شوند.'
در طول سال ها، تکنسین های ما این شکایت را بارها شنیده اند. در اینجا چیزی است که ابتدا باید به دنبال آن باشید. گاهی اوقات مشکل باتری نیست. مشکل اپراتور است مطمئن شوید که واقعاً پس از استفاده به برق وصل شده است تا شارژ شود. پس از وصل کردن شارژر، مطمئن شوید که در واقع در حال روشن شدن و شارژ شدن است. آیا می توانید نمایشگر خواندن آمپر را ببینید که نشان می دهد چند آمپر در حال شارژ است؟ اکثر ماشین‌های جدیدتر با شارژرهای داخلی عرضه می‌شوند. و اگر واقعاً در حال شارژ است باید آمپر را مشاهده کرد. به تصویر این شارژر SPE توجه کنید که 7 آمپر را نشان می دهد.  
اسکرابر کف شارژ نمی شود  شارژر SPE 7 آمپر را نشان می دهد
در اکثر ماشین ها، این میزان آمپر باید برای چند ساعت به 15 تا 20 آمپر برسد و به آرامی پایین بیاید. هنگامی که دستگاه به درستی شارژ شده است، مقدار 0.0A باید در این شارژر خاص مشاهده شود. بسیاری از اسکرابرها دارای شارژر خارجی هستند. در این موارد، مشاهده کنید که سوزن گیج کافی آمپرهای شارژ مانند تصویر شارژر لسترونیک را نشان می دهد.
شارژر خارجی Lestronic آمپر را نشان می دهد 
مجدداً، سوزن روی شارژر در ابتدا تا حدود 20 آمپر بالا می رود و با شارژ شدن به آرامی پایین می آید. سایر شارژرهای خارجی مانند سری Lester E فاقد سنج هستند، اما در عوض دارای 3 چراغ سبز، زرد و قرمز خواهند بود. مطمئن شوید که به رنگ زرد چشمک می زند. این نشان می دهد که در حال شارژ شدن است. قرمز نشان دهنده یک خطا و سبز نشان می دهد زمانی که شارژ کامل شد.   

در شارژرهای SPE آنبرد، این صفحه نمایش است:

خفاش روی شارژر SPE.  بسته باتری به شارژر داخلی متصل نیست

این 'خفاش' را نشان می دهد زیرا بسته باتری به شارژر متصل نیست. بررسی کنید تا مطمئن شوید کانکتور اندرسون متصل به شارژر به بسته باتری وصل شده است. همچنین کانکتور اندرسون را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کنتاکت های داخل آن به درستی قرار گرفته اند. در این تصویر توجه کنید که مخاطبین کاملاً در جای خود قرار دارند.  
کانکتور اندرسون قرمز sb50.  مخاطبین به درستی در جای خود قرار دارند  
بررسی کنید که یکی از این کنتاکت های فلزی به عقب رانده شده باشد، در محفظه پلاستیکی قرمز یا خاکستری ترک خورده باشد و دو شاخه اندرسون کاملاً به هم وصل شده باشند. ممکن است این مشکل در پردازنده یا شارژرهای خارجی باشد.  
اگر شارژ نمی شود، پریز را که به آن وصل شده است بررسی کنید تا ولتاژ داشته باشد. آیا مدارشکن قطع شده است؟ همچنین بررسی کنید که سیم برق شارژر به درستی وصل شده باشد.  
حالا اگر شارژر به درستی شارژ می شود و مشکل زمان کار وجود دارد، به باتری ها نگاه کنید. ابتدا کابل های باتری را بررسی کنید. آیا خوردگی روی آنها وجود دارد؟ کابل ها را بردارید و پایانه ها را تمیز کنید تا آن را جدا کنید. اگر بیش از حد خورده شده اند، زمان کابل های جدید فرا رسیده است. با کابل های خوب اکنون می توانیم باتری ها را بررسی کنیم.       

  • باتری های بد
اینجاست که می تواند برای بسیاری گیج کننده باشد. بیایید سعی کنیم این کار را تا حد امکان آسان کنیم.  
مرحله 1.  مطمئن شوید که باتری ها شارژ شده اند. سپس، موتور vac را روشن کنید تا مقداری بار روی بسته ایجاد شود. این می تواند «شارژر سطحی» را که می تواند گمراه کننده باشد، از بین ببرد. قرار دادن بار روی باتری ها نیز به یافتن سریعتر مشکل کمک می کند.  
مرحله 2.  بسته و هر باتری را با یک ولت متر دیجیتال تست کنید. یک ولت متر برای تعمیر صحیح تجهیزات شخصی مورد نیاز است. کسانی که این وبلاگ را می خوانند احتمالاً سعی می کنند یک اسکرابر کف را تعمیر کنند و در هزینه تعمیرات پرهزینه صرفه جویی کنند. ولت متر برای بسیاری از تعمیرات دیگر که در پست های وبلاگ دیگر مورد بحث قرار خواهند گرفت، مفید خواهد بود.   
در حالی که موتور vac روشن است، سرب ولت متر را روی کل پک قرار دهید. با دنبال کردن سیم هایی که از اسکرابر به بسته باتری می روند، بسته را پیدا کنید. سیم های مشکی و خواندنی دیده خواهند شد. به دایره های سیاه و قرمز روی این تصویر توجه کنید. رنگ مشکی منفی و قرمز مثبت است.   
بسته باتری کف اسکرابر.  نحوه بررسی ولتاژ با ولت متر
در این مثال، دستگاه یک واحد 24 ولتی با دو باتری 12 ولتی به صورت سری است، بنابراین حداقل 24 ولت DC حتی تحت بار نیز باید دیده شود.  
بررسی ولتاژ بسته باتری اسکرابر کف با استفاده از ولت متر.
اگر ولتاژ پک زیر 24 ولت (یا 36 ولت در دستگاه 36 ولت) باشد، احتمالاً باتری ها باید تعویض شوند. همچنین باتری ها را به صورت جداگانه بررسی کنید. اکثر اسکرابرهای بزرگتر از چهار یا شش باتری 6 ولتی استفاده می کنند. اینها باید بالای 6 ولت تحت بار (6.1 یا 6.2 ولت تحت بار) باقی بمانند. این یک راه بسیار ساده برای بررسی باتری های خود است. آزمایش باتری ها شامل استفاده از هیدرومتر است، اما در وبلاگ دیگری مورد بحث قرار خواهد گرفت. اگر باتری‌ها بیش از چند سال عمر دارند و این تست ساده متر را قبول نمی‌کنند، احتمالاً باتری‌های جدید بیش از حد مورد نیاز هستند.
باتری های چرخه عمیق فقط تعداد معینی چرخه در طول عمر خود دارند. تکنسین‌های ما دیده‌اند که باتری‌های اسکرابر ۴ یا ۵ سال عمر می‌کنند که به درستی نگهداری می‌شوند و زیاد استفاده نشده‌اند. اکثر باتری های کف شوی با کیفیت، در صورت استفاده روزانه، 2 یا 3 سال عمر می کنند. آنها طولانی تر از آن خواهند بود اما زمان اجرا به سرعت کاهش می یابد. نکته اصلی نگهداری صحیح است. هرگز اجازه ندهید سطح الکترولیت در باتری های اسید سرب پایین بیاید. همیشه مطمئن شوید که بالای صفحات سربی قرار دارد. هرگز باتری ها را خالی نگذارید. این کار باتری ها را خیلی سریع خراب می کند.

منبع:floor-scrubber

دانشنامه نظافت صنعتی

لوگو نوین پاک ماشین تهران – کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص، بلوار کرمان خودرو، خیابان ۵۸ (شیرین)، پلاک ۹ تلفن : - 02145947000 09125148782 تلفن : - 02145947000 09125148782
ایمیل :
footer curve
طراحی و بهینه سازی در تیم توسعه اتحاد صنعت صدرا