نوین پاک : 09125148782

ناوگانی از ربات های اسکرابر را بشناسید

ناوگانی از ربات های اسکرابر را بشناسید

ناوگانی از ربات های اسکرابر را بشناسید

خلاصه :
به گفته شرکت سازنده این ماشین‌ها، شرکت فناوری نرم‌افزاری Brain Corp مستقر در سن دیگو، والمارت برای سرعت بخشیدن به کارهای روزمره و آزاد کردن وقت کارگران سرایداری برای انجام سایر وظایف، از دستگاه‌های اسکرابرخودکار استفاده می‌کند. بر اساس بیانیه مطبوعاتی شرکت، پلتفرم BrainOS شرکت Brain به ماشین‌ها قابلیت‌های ناوبری و جمع‌آوری داده‌های مستقل مرتبط با یک سیستم مبتنی بر ابر را می‌دهد. والمارت ربات اسکرابر را در ماه اکتبر به 78 فروشگاه وارد کرد و طبق یک پست وبلاگی شرکت، قصد دارد در مجموع حدود 360 دستگاه داشته باشد.

بینش :
والمارت مانند آمازون یک شرکت فناوری نیست، اما این غول خرده‌فروشی برای چندین دهه از فناوری استفاده کرده است - بیشتر در خدمت کارآمدتر کردن عملیات خود. در عصر فناوری کنونی، این خرده‌فروش بیش از 1400 درخواست ثبت اختراع را از سال 2009 ارائه کرده است، از جمله بازخورد بیومتریک و چرخ دستی‌های خرید رباتیک خودکار، خرید و تجارت واقعیت مجازی، نظارت صوتی در فروشگاه بر فعالیت‌های فروشگاه، رباتیک الفبا برای سرعت بخشیدن به خرید مواد غذایی و روبات‌های مستقلی که راهروها را برای یافتن اقلام موجود و دارای برچسب اشتباه اسکن می‌کنند. یکی از سخنگویان Walmart در مصاحبه ای به Retail Dive گفت، این اسکرابرها آخرین نمونه هستند و بسیاری از کارهایی که برای انسان یک کار دو ساعته است را انجام می دهند.

به گفته داگ استفنز، بنیانگذار و رئیس Retail Prophet، در حالی که چنین کارایی‌ها ممکن است باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه والمارت شود، اما هزینه‌هایی را به همراه دارد که خرده‌فروش - و به طور کلی صنعت - آن را در نظر نگرفته است. او در ایمیلی به Retail Dive گفت، با این حال، جابجایی بسیاری از مشاغل پیامدهای جدی دارد.

او گفت: «این بخشی از روند بسیار گسترده‌تری است که در آن بسیاری از کارکنان خط مقدم و عملیاتی در بخش خرده‌فروشی با فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی و روباتیک از بین می‌روند.» «مدیریت موجودی، سرایداری، پرداخت، خدمات به مشتریان و حتی برخی از فعالیت‌های معمول مدیریت به سرعت در حال انتقال به فناوری هستند. اساساً اگر کار شما از لحاظ فیزیکی یا شناختی تکراری است، می‌توانید مطمئن باشید که فردی در حال توسعه فناوری برای انجام آن کار است.»

استفنز با استناد به مطالعه دانشگاه آکسفورد در سال 2013 گفت، در واقع، احتمال 92 درصد وجود دارد که «تعداد زیادی» از خرده‌فروشان تا سال 2023 توسط فناوری جابجا شوند.

یکی از سخنگویان والمارت این نگرانی را رد کرد و خاطرنشان کرد که کار شستشوی کف، که مستلزم آن است که کارگری مانند ماشین چمن زنی روی ماشین سوار شود، بسیار پیش پا افتاده و وقت گیر است. او گفت که نسخه ربات هنوز تا حدودی به کمک انسانی نیاز دارد و کارگر را برای سایر جنبه های کار آزاد می کند.
اما استفنز نسبت به آن بدبین است و هشدار می‌دهد که والمارت - و خرده‌فروشانی که به طور مشابه کارگران را با فناوری جایگزین می‌کنند - می‌توانند به رفاه و قدرت خرج کردن پایگاه مشتری‌شان آسیب بزنند.
استفنز همچنین گفت که صنعت خرده‌فروشی مملو از عملیات‌هایی است که به طور فزاینده‌ای خودکار می‌شوند، و والمارت «به سختی در استراتژی فناوری خود تنها است»، و اشاره کرد که استخدام انبار، حمل‌ونقل، پیشگیری از ضرر، عملکردهای حسابداری و حتی مدیریت فروشگاه همگی در حال کاهش هستند. نیاز آنها به منابع انسانی و این نیاز به یک اصلاح اجتماعی دارد. استفنز هشدار داد: «مگر اینکه این کار به خلاقیت، حل مسائل جانبی یا پویایی نیاز داشته باشد، به عنوان یک هزینه غیر ضروری زیر ذره بین خواهد رفت.

منبع : retaildive

دانشنامه نظافت صنعتی

لوگو نوین پاک ماشین تهران – کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص، بلوار کرمان خودرو، خیابان ۵۸ (شیرین)، پلاک ۹ تلفن : - 02145947000 09125148782 تلفن : - 02145947000 09125148782
ایمیل :
footer curve
طراحی و بهینه سازی در تیم توسعه اتحاد صنعت صدرا